«Ուկրաինան որպես ինքնիշխանության մոդել ներկայացնող մեր սուտի արևմտամետներն սա թող շատ ուշադիր կարդան»
10:40 02/11/2023
«Ուկրաինացումը մեզ համար ճանապարհ չէ, մանավանդ, որ Արևմուտքը մեզ ոչ թե օգնություն է խոստանում, այլ կերակրում է պատրանքներով»,-նման կարծիք է հայտնել «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության Քաղաքական խորհրդի նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը՝ անդրադառնալով Ուկրաինայի ԳՇ պետի հայտարարություններին։
Հիշեցնենք, որ Ուկրաինայի ԳՇ պետ Վալերի Զալուժնին ասել է, որ «եթե չստանան անհրաժեշտ օգնություն, ապա Ռուսաստանի հաղթանակն անխուսափելի է»։
«Ուկրաինան որպես ինքնիշխանության մոդել ներկայացնող մեր սուտի արևմտամետներն այս տողերը թող շատ ուշադիր կարդան:
Ռուսաստանի հետ բաց հակադրություն մեջ մտած Ուկրաինան վերածվել է փլատակների ու այնքան է կախված արտաքին օգնությունից, որ դրա անգամ ուշացումը կարող է հանգեցնել պետականության կոլապսի»,-մանրամասնել է Սուրենյանը։

Сурен Суренянц: Украинизация для Армении – не выход, тем более что Запад не обещает нам помощи, а лишь кормит иллюзиями
13:18 02/11/2023
«Украинизация для нас – не выход, тем более что Запад не обещает нам помощи, а лишь кормит иллюзиями», – такое мнение на своей странице в Facebook выразил председатель партии «Демократическая альтернатива» Сурен Суренянц, коснувшись высказываний  главнокомандующего Вооруженными силами Украины (ВСУ) Валерия Залужного.
«Глава Генштаба ВС Украины Валерий Залужный заявил, что "если они не получат необходимой помощи, то победа России неизбежна".
Пусть очень внимательно вчитываются в эти строки наши горе-западники, представляющие Украину как модель суверенитета.
Вступившая в открытое противостояние с Россией Украина превратилась в руины и настолько зависит от внешней помощи, что даже ее промедление может привести к коллапсу государственности», – написал Суренянц.