Էրդողանը Տոկաևին թուրքական էլեկտրական շարժիչով մեքենա է նվիրել
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Ղազախստանի նախագահ Քասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին թուրքական արտադրության TOGG էլեկտրական մեքենա է նվիրել: Այդ մասին հայտնում է Ղազախստանի ղեկավարի մամուլի ծառայությունը։
«Ի նշան հարգանքի՝ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը մեր պետության ղեկավարին է նվիրել թուրքական արտադրության TOGG էլեկտրական մեքենա: Թուրքիայի ղեկավարն անձամբ է Քասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին ցույց տվել նոր էլեկտրական մեքենա»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ղազախստանի նախագահը երախտագիտություն է հայտնել և շնորհավորել իր գործընկերոջը էլեկտրական մեքենաների զանգվածային արտադրության հաջող մեկնարկի կապակցությամբ։

Эрдоган подарил Токаеву турецкий электромобиль
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган подарил президенту Казахстана Касым-Жомарту Токаеву электромобиль TOGG турецкого производства, сообщила пресс-служба казахстанского лидера.
"В знак уважения Реджеп Тайип Эрдоган подарил Главе нашего государства электромобиль TOGG турецкого производства. Лидер Турции лично показал Касым-Жомарту Токаеву новый электрокар", - говорится в сообщении.
Президент Казахстана выразил благодарность и поздравил своего коллегу с успешным запуском серийного производства электромобилей.