ԵԽԽՎ համազեկուցողները մոնիթորինգային այցով կժամանեն Հայաստան, կհանդիպեն նաև ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածներին
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ)՝ Հայաստանի պարտավորությունների կատարման մոնիթորինգի գծով համազեկուցողներ Կիմմո Կիլյունենը՝ Ֆինլանդիայից և Բորիանա Աբերգը՝ Շվեդիայից նոյեմբերի 6-8-ը փաստահավաք այց կկատարեն Հայաստան: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Եվրոպայի խորհրդից:
Երևանում համազեկուցողները կհանդիպեն վարչապետի, արդարադատության և ներքին գործերի նախարարների, ինչպես նաև Ազգային ժողովի պատգամավորների հետ:
Նախատեսվում են բանակցություններ Սահմանադրական դատարանի նախագահի և դատական իշխանության, Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի ու Հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի ներկայացուցիչների հետ։
Համազեկուցողները կմեկնեն նաև Երասխ, որտեղ կհանդիպեն տեղական իշխանությունների ներկայացուցիչների և Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց հետ:

Содокладчики ПАСЕ посетят Армению с мониторинговым визитом, а также встретятся с вынужденными переселенцами из НК
Содокладчики Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) по мониторингу выполнения Арменией обязательств Киммо Кильюнен (Финляндия) и Бориана Аберг (Швеция) 6-8 ноября посетят Армению с мониторинговым визитом. Как передает Арменпресс, об этом сообщает пресс-служба Совета Европы.
В Ереване содокладчики встретятся с премьер-министром, министрами юстиции и внутренних дел, а также депутатами Национального Собрания.
Запланированы переговоры с председателем Конституционного суда и представителями судебной власти, Комиссии по предотвращению коррупции, Центральной избирательной комиссии и Национальной комиссии по телевидению и радио.
Содокладчики также отправятся в Ерасх, где встретятся с представителями местных властей и вынужденными переселенцами из Нагорного Карабаха.