«Խաղաղության խաչմերուկ»-ի համար պահուստային ֆոնդում գումարներ կա. Վահե Հովհաննիսյան
«Բավականին միջոցներ են նախատեսված բյուջեում ենթակառուցվածքների զարգացման համար, բյուջեում արտացոլված են այն ծրագրերը ու կոնկրետ աշխատանքները, որոնք պլանավորված են իրականացնել 2024-ին»,- Ազգայն ժողովում ՀՀ 2024 թվականի պետական բյուջեի մասին նախագծի քննարկմանն ասաց ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե  ինչպես է արտացոլված անվտանգային նշանակության ճանապարհների ապաշրջափակումը 2024 թ. բյուջեում, ինչ ծրագրեր է նախատեսում կառավարությունը 2024-ին։
Նախարարի խոսքով, «Խաղաղության խաչմերուկը»  իրականություն պետք է դառնա ոչ միայն Հայաստանի գործողությունների հետևանքով, նաև տարածաշրջանի երկրների մասնակցությամբ։
«Երբ որ նման համաձայնություն ձեռք բերվի և այս գաղափարն իր հունով  առաջ գնա,  համապատասխան փուլերում, նաև նշեցի, որ ունենք պահուստային ֆոնդ, կապիտալ  ծախսերի գծով չբաշխված գումարներ կան, կունենանք բավարար միջոցներ այդ ծրագրի ենթակառուցվածքները ապահովելու համար»,- ասաց Վ.Հովհաննիսյանը։

Ваге Ованнисян: В резервном фонде есть средства на реализацию проекта «Перекресток мира»
«По госбюджету предусмотрено достаточно средств на развитие инфраструктур, в бюджете отражены те расходы и конкретные работы, реализация которых запланирована на 2024 год», – заявил в Национальном Собрании Армении министр финансов РА Ваге Ованнисян в ходе обсуждения в НС проекта госбюджета РА на 2024 год, отвечая на вопрос, как разблокирование дорог безопасности отражено в бюджете 2024 года.
По словам министра, проект «Перекресток мира» должен стать реальностью не только благодаря усилиям Армении, но и при участии стран региона.
«Как только будет достигнута подобная договоренность, и эта идея будет развиваться в своем русле на соответствующих этапах, как я уже отметил, у нас есть резервный фонд, есть нераспределенные средства по линии капитальных расходов, посему у нас достаточно средств для обеспечения инфраструктур в рамках данной программы», – отметил В. Ованнисян.