ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են փոխանցումներ ստանալ Ռուսաստանից առանց միջնորդավճարի
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդներին մինչև նոյեմբերի վերջ հասանելի են առանց միջնորդավճարի փոխանցումներ Ռուսաստանից: Գումարն ակնթարթորեն կարելի է ստանալ հաշվին հեռախոսահամարի միջոցով: Ծառայությունը հասանելի է ВТБ Онлайн հավելվածում։
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդի քարտին փոխանցում կատարելու համար ВТБ Онлайн հավելվածի ռուսաստանյան օգտատիրոջն անհրաժեշտ է անցնել «Платежи» բաժին, ընտրել «В другую страну» գործարքը, սեղմել «Հայաստան» կոճակը, ապա ընտրել՝ «По номеру телефона»։ Այնուհետև անհրաժեշտ է ընտրել բանկը՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ, մուտքագրել հեռախոսահամարը, գումարը և «ASHUN» պրոմոկոդը: Գործարքն իրականացվում է ՌԴ ռուբլով, հաշվեգրումը` ՀՀ դրամով։ Դրամական միջոցները հաշվին մուտքագրվում են ակնթարթորեն:
«Միջազգային փոխանցումները մեր հաճախորդների կողմից ամենապահանջված ծառայություններից են: Մենք ոչ միայն բարելավում ենք այդ գործարքների որակը, արագությունը և հարմարավետությունը, այլ նաև համալրում ենք վերջիններս նոր գործառույթներով: Անցյալ տարվա հոկտեմբերին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը դարձավ առաջին բանկը, որը գործարկեց հեռախոսահամարով փոխանցումներ Ռուսաստանից։ Դրա շնորհիվ 11 ամիսների ընթացքում գործարքների ընդհանուր թիվն աճել է ավելի քան 3 անգամ»,- մեկնաբանել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի - Տնօրինության նախագահի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոն:
Հեռախոսահամարով Ռուսաստանից դեպի Հայաստան օրական մեկ փոխանցման առավելագույն գումարը 150 հազար ՌԴ ռուբլի է, իսկ ամսական` մինչև 600 հազար ՌԴ ռուբլի: Ծառայությունը հասանելի է ВТБ Онлайн  հավելվածում՝ Android համակարգով բջջային հեռախոսների համար և Ինտերնետ բանկինգում: Մանրամասն տեղեկություններ կարելի է ստանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պաշտոնական կայքում, բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 8787 հեռախոսահամարով:

Клиенты ВТБ (Армения) могут получать переводы из России без комиссии
Розничным клиентам ВТБ (Армения) до конца ноября доступны трансграничные переводы из России без комиссии. Мгновенно получить средства на счет можно по номеру телефона. Услуга доступна в приложении ВТБ Онлайн.
Согласно релизу, для перевода на карту клиента ВТБ (Армения) российским пользователям ВТБ Онлайн необходимо зайти в раздел «Платежи», перейти в опцию «В другую страну», нажать на кнопку «Армения», а затем выбрать перевод «По номеру телефона». Далее необходимо выбрать банк – ВТБ (Армения), ввести номер телефона, сумму и промокод «ASHUN». Транзакция проходит в российских рублях, а зачисление – драмах РА. Средства на счет поступают мгновенно.
«Трансграничные переводы сегодня одни из востребованных услуг для наших клиентов. Мы не только повышаем качество, скорость и удобство проведения таких транзакций, но и дополняем их новым функционалом. В октябре прошлого года ВТБ (Армения) стал первым банком, где были запущены переводы из России по номеру телефона. Благодаря этому за 11 месяцев общее количество транзакций выросло более чем в 3 раза», – прокомментировал заместитель генерального директора – председателя директората ВТБ (Армения) Тарас Кладченко.
Максимальная сумма одного перевода из России в Армению по номеру телефона составляет 150 тыс. руб. в день, а в месяц – до 600 тыс. руб. Услуга доступна в ВТБ Онлайн для мобильных устройств на платформе Android и в интернет-банке. Подробную информацию можно получить на официальном сайте ВТБ (Армения), в отделениях банка или позвонив в контактный центр по номеру 8787.