Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 24-ին՝ ժամը 12:00-ից ուղիղ եթերում կպատասխանի ՀՀ քաղաքացիների և սփյուռքի մեր հայրենակիցների տեսահարցերին:
«Խնդրում ենք՝ հարցերը տեսահաղորդագրության տեսքով ուղարկել նախապես՝ WhatsApp հավելվածի +374 44 900-800 հեռախոսահամարին, նոյեմբերի 17-ից մինչ նոյեմբերի 23-ը՝ ժամը 18:00-ը: Տեսահաղորդագրության սկզբում անհաժեշտ է նշել անունը, ազգանունը եւ բնակության վայրը: Ցանկալի է՝ նաև զբաղմունքը և աշխատանքի վայրը:
Վարչապետն ուղիղ եթերում կպատասխանի այն հարցերին, որոնք ձեւակերպված են հակիրճ, կոռեկտ եւ հստակ:
Հարցուպատասխանը եթեր կհեռարձակվի Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերությամբ, վարչապետի ֆեյսբուքյան էջով և կառավարության յութուբյան պաշտոնական ալիքով»,- հայտնում է Փաշինյանի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը։

Pashinyan to answer 'brief and appropriate' questions from public
Prime Minister Nikol Pashinyan will answer video questions from Armenian citizens and Diaspora Armenians in a live news conference on November 24.
The premier’s office says people can send their questions in advance via a video message to the WhatsApp phone number +374 44 900 800 from November 17 to November 23. The video should include the person’s name, place of residence and occupation.
“The prime minister will answer those questions which are brief, appropriate and clear,” his office added.
The press conference will be broadcast live on the Public TV, the prime minister’s Facebook page and the government’s YouTube channel.