Գազա է մտել մարդասիրական օգնություն տեղափոխող 26 բեռնատար
Հումանիտար օգնություն տեղափոխող առնվազն 26 բեռնատար ուրբաթ «Ռաֆահ» անցակետով մուտք է գործել Գազայի հատված։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել Է պաղեստինյան տարածքներում Իսրայելի կառավարական գործունեության համակարգողի գրասենյակը (COGAT):
«Մարդասիրական օգնությամբ բեռնված 26 բեռնատար ստուգվել և Գազա է ուղարկվել «Ռաֆահ» անցակետով», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ անկլավ է ժամանել 12 բեռնատար՝ պարենամթերքով, 10-ը՝ բժշկական սարքավորումներով, 3-ը՝ ջրով և 1 բեռնատար՝ ժամանակավոր տեղակայման համար անհրաժեշտ սարքավորումներով։

По меньшей мере 26 грузовиков с гуманитарной помощью въехали в сектор Газа в пятницу через КПП «Рафах», сообщает РИА Новости со ссылкой на офис координатора правительственной деятельности Израиля на палестинских территориях (COGAT).
«26 грузовиков с гуманитарной помощью были проверены и отправлены в Газу через КПП "Рафах"», – говорится в сообщении, опубликованном на странице офиса в соцсети X.
Как отмечается, в анклав прибыли 12 грузовиков с продовольствием, 10 – с медицинским оборудованием, 3 – с водой и 1 грузовик с оборудованием для временного размещения.