Հայաստան-Ուելս հանդիպումն՝ այսօր
ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Ուելս հանդիպումը կկայանա այսօր ժամը 18։00-ին  Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում։
Հանդիպման մրցավարն է Բենուա Բաստիենը, մրցավարի օգնականներ՝ Հիշամ Զակրանին և Օրելիեն Բերտոմեուն: Չորրորդ պաշտոնյան կլինի Ժերեմի Պինյարը:
Նախաղաղային մամուլի ասուլիսում Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը պատասխանելով հարցին՝  համարում ե՞ք, որ Հայաստանի հավաքականը վաղվա հանդիպման ֆավորիտն է, այն բանից հետո, երբ հաղթեցիք Ուելսի ընտրանուն 4։2 հաշվով, ասել է. «Ո՛չ ես այդպես չեմ կարծում։ Սա տարբերվող խաղ է լինելու։ Հիշե՛ք ընդմիշտ, որ կրկնվող խաղեր չեն լինում, ինչքան էլ որ մենք ցանկանանք»։

В преддверии матча отборочного группового этапа Евро-2024 Армения -Уэльс 18 ноября в зале пресс-конференций «Республиканского» стадиона имени Вазгена Саргсяна состоялась предматчевая пресс-конференция главного тренера сборной Армении Александра Петракова и полузащитника команды Эдгара Севикяна.
В ответ на вопрос, считает ли А. Петраков фаворитом завтрашнего матча сборную Армении, после того как последняя обыграла сборную Уэльса со счетом 4:2, А. Петраков ответил: «Нет, я так не думаю. Это будет другая игра. Запомните навсегда, что повторяющихся игр не бывает, как бы нам этого ни хотелось».