ԵԱՀԿ ԽՎ աշնանային նստաշրջանը՝ Երևանում
Երևանում նոյեմբերի 18-20-ը կանցկացվի ԵԱՀԿ ԽՎ աշնանային նստաշրջանը։ Կարեն Դեմիրճյանի անվան Մարզահամերգային համալիրում նստաշրջանն արդեն իսկ մեկնարկել է։
Համաժողովն անցկացվում է «ԵԱՀԿ-ն ճգնաժամի ժամանակ. վեհաժողովի դերը ներքին և արտաքին մարտահրավերներին արձագանքելու հարցում» խորագրի ներքո։ Օրակարգում են նաև կոռուպցիայի դեմ պայքարին ու փոքրամասնությունների պաշտպանությանը վերաբերող հարցեր։
ՀՀ Ազգային ժողովից օրեր առաջ տեղեկացրել էին, որ նստաշրջանին մասնակցելու համար Հայաստան կժամանեն շուրջ 50 երկրի 300 պատվիրակ: Հյուրընկալող կողմն Ազգային ժողովն է:
«Նոյեմբերի 18-20-ը կկայանա ԵԱՀԿ ԽՎ աշնանային նստաշրջանը, որը վեհաժողովի հիմնական նստաշրջաններից է: Մեր երկրի ԱԺ-ն դեռ ամռանն էր հայտ ներկայացրել եւ պատրաստակամություն հայտնել Հայաստանում հյուրընկալելու վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանի պատվիրակներին»,- հայտնել էին ԱԺ-ից։

The 21st Autumn Meeting of the OSCE Parliamentary Assembly has commenced in Yerevan, Armenia.
The meeting is being held at the Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex in the Armenian capital on 18-20 November.
Featuring a Parliamentary Conference held under the theme “OSCE in Times of Crisis: Role of the PA in Responding to Internal and External Challenges” and a Mediterranean Forum focusing on the situation in the Middle East, the Autumn Meeting will include high-level speeches by host dignitaries and OSCE officials. Parliamentarians will debate issues including the OSCE’s role in an era of conflict, corruption as a fundamental threat to peace and security, and protection of minorities.
The Armenian parliament reported that the event was expected to bring together as many as 300 delegates from around 50 countries.