Արաս Օզբիլիսն առաջադրվելու է ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում
Ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի նախկին խաղացող, «Ուրարտուի» կիսապաշտպան Արաս Օզբիլիսն առաջադրելու է իր թեկնածությունը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում։ Ընտրությունները կայանալու են դեկտեմբերի 23-ին։
Այսօր կայացած ասուլիսում սկզբում նա հայտարարեց, որ ավարտում է ֆուտբոլիստի պրոֆեսիոնալ կարիերան, ապա նաև ասաց.
«Ես միշտ ասել եմ, որ իմ կարիերայի ավարտից հետո անպայման ուզում եմ օգուտ տալ հայկական ֆուտբոլին։ Դա կլինի մարզիչ կամ մենեջեր, չգիտեի։ Ես մտածում եմ, որ մեր հայկական ֆուտբոլը կարևոր խաչմերուկի վրա է։ Մեր հայկական ֆուտբոլը շատ աճելու տեղ ունի։
Ես որոշել եմ առաջադրել իմ թեկնածությունը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի ընտրություններում։ Ես մեծացել եմ, որ իմ փորձով, անցած ճանապարհով, նվիրվածությամբ մեր հայկական ֆուտբոլին կարող եմ մեծ օգուտ տալ», - ասել է Օզբիլիսը։

Полузащитник футбольного клуба «Урарту» Арас Озбилис выдвинет свою кандидатуру на пост председателя Федерации футбола Армении.
Выборы состоятся 23 декабря.
На состоявшейся сегодня пресс-конференции он заявил, что завершает профессиональную карьеру футболиста, добавив:
«Всегда говорил, что после завершения карьеры я обязательно хотел бы быть полезным армянскому футболу. Будь это должность тренера или менеджера, не важно. Думаю, что армянский футбол сейчас находится на важном перепутье. Нашему армянскому футболу есть куда расти.
Я принял решение выдвинуть свою кандидатуру на выборах председателя Федерации футбола Армении. Я вырос, чтобы иметь возможность приносить пользу нашему армянскому футболу своим опытом, пройденным путем, и своей преданностью делу».