Լուկաշենկոն և Պուտինը միասին են հեռացել, զրույցը շարունակվել է մեքենայում
Մինսկում Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ՀԱՊԿ գագաթնաժողովի ավարտից հետո դեմ առ դեմ զրուցել է Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին ՝ հղում անելով «Пул Первого» ալիքին։
«Լուկաշենկոյի և Պուտինի դեմ առ դեմ զրույցը պալատում կայացել և շարունակվել է մեքենայում: Լուկաշենկոն և Պուտինը միասին են հեռացել ։ Ճանապարհին նրանք քննարկել են բիզնեսին առնչվող հարցեր»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Լրատվամիջոցի փոխանցմամբ՝ ՀԱՊԿ գագաթնաժողովի պաշտոնական մասից հետո, որը ներառում էր նեղ ձևաչափով բանակցություններ, ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի լիագումար նիստ և վերջնական փաստաթղթերի ստորագրում, պետությունների ղեկավարները աշխատանքային ճաշ են ունեցել։ Telegram ալիքը նաև լուսանկար է հրապարակել, որում պատկերված են Ռուսաստանի և Բելառուսի նախագահները անհատական ​​զրույցի ընթացքում։ Լուսանկարի մակագրությունը ուշադրություն է հրավիրում այն ​​փաստի վրա, որ նրանք ձեռքում «թղթապանակներ են՝ փաստաթղթերով»։

Путин и Лукашенко после саммита ОДКБ пообщались один на один: беседа продолжилась в автомобиле
Президент Белоруссии Александр Лукашенко пообщался со своим российским коллегой Владимиром Путиным с глазу на глаз после завершения саммита ОДКБ в Минске, сообщил близкий к пресс-службе главы белорусского государства Telegram-канал «Пул Первого», передает РИА Новости.
«Беседа Лукашенко и Путина с глазу на глаз во Дворце (независимости, где проходила сессия Совета коллективной безопасности ОДКБ – ред.) состоялась и… продолжилась в автомобиле. Уехали Лукашенко и Путин вместе - на "Аурусе". По дороге обсудили дела», – говорится в сообщении.
По данным Telegram-канала, после официальной части саммита ОДКБ, которая включала переговоры в узком составе, пленарное заседание сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ и подписание итоговых документов, у лидеров государств был рабочий обед. Telegram-канал также опубликовал фотографию, на которой запечатлены во время общения тет-а-тет президенты России и Белоруссии.