Տղամարդը կոբրա է գցել կնոջ և դստեր ննջասենյակ՝ ապահովագրության գումար ստանալու համար
Հնդկաստանի բնակիչը ապահովագրություն ստանալու համար թունավոր օձ է գցել կնոջ և դստեր ննջասենյակում, բժիշկները չեն կարողացել օգնել կոբրայի խայթոցից տուժածներին։ Դեպքի մասին հայտնում է News9Live-ը։
Դեպքը տեղի է ունեցել Օդիշայում, ննջասենյակում հայտնաբերել են կնոջն ու նրա երկու տարեկան դստերը, տուժածների մոտ հայտնաբերվել է օձի խայթոց, իսկ սենյակում եղել է կոբրա։ Աղջկան ու կնոջը շտապ հոսպիտալացրել են, սակայն բժիշկներին չի հաջողվել փրկել նրանց կյանքը։
Հարազատները կասկածում էին, որ ընտանիքի հայրն է որոշել հաշիվները մաքրել կնոջ և դստեր հետ՝ պետությունից 400 ռուփի ապահովագրություն ստանալու ակնկալիքով։ Հետաքննության ընթացքում պարզվել է, որ ոչ ոք չի լսել մոր և երեխայի ճիչերը, իսկ հարձակումից հետո կոբրան իրեն ոչ բնորոշ է պահել և մնացել է սենյակում։ Տուժածների արյան մեջ հայտնաբերվել են քնաբեր դեղամիջոցի հետքեր։
Ընտանիքի հայրը բերման է ենթարկվել, նա խոստովանել է, որ օձը գնել է շուկայից և բաց թողել այն սենյակ, որտեղ քնած են եղել կինը և դուստրը։

Мужчина подбросил кобру в спальню жены и дочери ради получения страховки
Житель Индии ради получения страховки подбросил ядовитую змею в спальню жены и дочери, помочь пострадавшим от укусов кобры медики не смогли. Об этом сообщает «Газета.Ru» со ссылкой на News9Live.
Инцидент произошел в штате Одиша, женщину и ее двухлетнюю дочь нашли в спальне, у пострадавших были обнаружены укусы змеи, кобра находилась в комнате. Девочку и женщину экстренно госпитализировали, но спасти их медики не смогли.
Родственники заподозрили, что с женой и дочерью расправился глава семьи, в надежде получить от государства страховку в 400 рупий. В ходе расследования было установлено, что криков матери и ребенка никто не слышал, а кобра после нападения повела себя не характерно и осталась в комнате. В крови пострадавших были обнаружены следы седативного вещества.
Главу семьи задержали, он признался, что купил змею на рынке, и выпустил ее в комнату, где спали жена и дочь.