Fox. Իրաքում և Սիրիայում ԱՄՆ ԶՈՒ-ի վրա հարձակումների թիվը հոկտեմբերի 17-ից հետո ավելացել է՝ հասնելով 73-ի
Հոկտեմբերի 17-ից ի վեր ԱՄՆ-ի զինված ուժերը Իրաքում և Սիրիայում հարձակման են ենթարկվել 73 անգամ։ Այս մասին հաղորդում է Fox News-ը՝ հղում անելով Պենտագոնի աղբյուրին։
Նշվում է, որ այս թիվը ներառում է նաև չորս հարձակում, որոնք կատարվել են նոյեմբերի 23-ին, երբ ԱՄՆ-ում նշվում էր Գոհաբանության օրը։ Դրանցից երկուսը տեղի են ունեցել Սիրիայում, ևս երկուսը` Իրաքի բազաներում: Ընդհանուր առմամբ, Սիրիայում ամերիկյան զորքերը ենթարկվել են 37 հարձակման, իսկ Իրաքում՝ 36։
Շուրջ 900 ամերիկացի զինծառայողներ տեղակայված են Սիրիայի տարածքում, իսկ 2,5 հազարը՝ Իրաքում: Ավելի վաղ, լիբանանյան շիական «Հեզբոլլահ» կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Նաիմ Քասեմը հայտարարել էր, որ Իրաքում և Սիրիայում ամերիկյան բազաների վրա հարձակումները չափազանց կարևոր են Իսրայելի ագրեսիան Գազայում դադարեցնելու համար:

Attacks on US forces in Iraq, Syria reportedly surge to 73 since Oct. 17
The US forces in Iraq and Syria have been attacked 73 times since October 17, Fox News reported citing a Pentagon source.
The television channel said that of these attacks, four were carried out on November 23, when the United States was celebrating Thanksgiving Day. Two of them targeted the US bases in Syria, and two more the bases in Iraq. There have been 37 attacks on US troops in Syria and 36 more in Iraq, TASS reported.
The United States has about 900 troops deployed to Syria and 2,500 in Iraq. Naim Qassem, Deputy Secretary General of the Lebanese Shiite organization Hezbollah, said earlier that the attacks on the US bases in Iraq and Syria are crucial to stop Israel’s aggression against the Gaza Strip.