Վագիֆ Խաչատրյանի նկատմամբ կայացված դատավճռի դեմ վերաքննիչ բողոք է ներկայացվել
Վագիֆ Խաչատրյանի նկատմամբ կայացված դատավճռի դեմ վերաքննիչ բողոք է ներկայացվել։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, հայտարարել է  նրա փաստաբան Ռադմիլա Աբիլովան։
Նա նշել է, որ Խաչատրյանի նկատմամբ կայացված դատավճիռը բեկանելու վերաբերյալ բողոք է ներկայացվել Բաքվի վերաքննիչ դատարան։
«Նոյեմբերի 24-ին հանդիպել եմ իմ պաշտպանյալի հետ։ Խաչատրյանը առողջական խնդիրներ չունի։ Ես նրան բացատրեցի իր բոլոր իրավունքները»,- հայտարարել է փաստաբանը։
Հիշեցնենք, որ Բաքվի դատարանը Վագիֆ Խաչատրյանին դատապարտել է  15 տարվա ազատազրկման։ 15 տարուց 5-ը Խաչատրյանը կանցկանցի բանտում, 5-ը՝ ուղղիչ գաղութում։
Արցախցի Վագիֆ Խաչատրյանն առևանգվել է այս տարվա հուլիսի 29-ին Լաչինի միջանցքում և տեղափոխվել Բաքու, երբ փորձել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ուղեկցությամբ Հայաստան տեղափոխվել բուժման նպատակով։

Подана апелляционная жалоба на решение суда в отношении Вагифа Хачатряна
Подана апелляционная жалоба на решение суда в отношении Вагифа Хачатряна, пишут азербайджанские СМИ со ссылкой на адвоката Вагифа Хачатряна – Радмилу Абилову.
Она отметила, что жалоба подана в Бакинский апелляционный суд и В. Хачатрян просит оправдания.
«24 ноября встретилась со своим подзащитным. У Хачатряна нет проблем со здоровьем. Я разъяснила ему все его права», – заявила адвокат.
Напомним, 29 июля 68-летний Вагиф Хачатрян, имеющий серьезные проблемы со здоровьем и направляющийся из Арцаха в Армению в сопровождении МККК с целью лечения, был похищен представителями пограничной службы Азербайджана у незаконно установленного в Лачинском коридоре КПП и увезен в неизвестном направлении без каких-либо вразумительных объяснений. Затем бакинский суд приговорил 68-летнего арцахца Вагифа Хачатряна к 15 годам лишения свободы.