Նոյեմբերի 29-ին, ժամը 13։24-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Աբովյան-Սևան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել են ավտոմեքենաներ. կան արգելափակված քաղաքացիներ:
«Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը։
Պարզվել է, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 20-րդ կմ-ին բախվել են «Range Rover» (վարորդ՝ Պ. Ե., ծնված 1988 թ․) և «Volkswagen» մակնիշների ավտոմեքենաները։
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ «Range Rover» մակնիշի ավտոմեքենայից տեղի ուժերով դուրս են բերվել վարորդը և ուղևոր Ս. Ո.-ն (ծնված 1989 թ․), իսկ «Volkswagen» մակնիշի ավտոմեքենայից՝ Ա. Ե.-ն (ծնված 1996 թ․) և Ա. Ե.-ն (ծնված 2000 թ․)․ Պ․ Ե.-ն և Ս․ Ո.-ն տեղափոխվել են բժշկական կենտրոն:
Փրկարարները Ա. Ե.-ին (ծնված 1996 թ․) և Ա. Ե.-ին (ծնված 2000 թ.) մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային, ովքեր հոսպիտալացվել են բժշկական կենտրոն, որտեղ բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են ծայրահեղ ծանր։
Փրկարարները փակել են «Volkswagen» մակնիշի ավտոմեքենայի գազի բալոնի փականը և իրականացրել հովացման աշխատանքներ»,- ասվում է ՆԳՆ ՓԾ հաղորդագրությունում։

ДТП на трассе Ереван-Севан: есть пострадавшие
29 ноября в 13:24 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что на трассе Абовян-Севан произошло ДТП: столкнулись автомобили, граждане заблокированы в машине.
На место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного областного управления СС МВД, а также спасательная группа центра по осуществлению спасательных работ особого назначения управления Спасательных сил.
Выяснилось, что на 20 км трассы Ереван-Севан столкнулись автомобили марок «Range Rover» (водитель П.Е., 1988 г.р.) и «Volkswagen».
До прибытия на место происшествия водитель и пассажир С.В. (1989 г.р.) местными силами были выведены из автомобиля, а пассажиры из другого автомобиля – А.Е. (1996 г.р.), А.Е. (2000 г.р.), П.Е. и С.В. были доставлены в медцентр.
Позже А.Е. (1996 г.р.) и А.Е. (2000 г.р.) были доставлены в медцентр, где врачи оценили их состояние здоровья как крайне тяжелое.