Արթիկում որդին ծեծի է ենթարկել 70-ամյա հորը, որը հիվանդանոցում մահացել է
Ոստիկանությունից մանրամասնում են՝ նոյեմբերի 26-ին ՆԳՆ ոստիկանության Շիրակի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում էր ստացվել, որ ժամը 11.30-ի սահմաններում Արթիկ քաղաքի Չարենցի փողոցի մի տնից «պոլիտրավմա, ԳՈՒՏ, տրավմատիկ շոկ» ախտորոշմամբ «Գյումրի» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 70-ամյա տղամարդ: Ըստ բժշկի տեղեկանքի՝ նա ի վիճակի չէ բացատրություն տալու:
Ոստիկանության Արթիկի բաժնից մեկնած օպերատիվ խմբին հիվանդանոց տեղափոխվածի որդին հայտնել էր, որ հայրը վնասվածքը ստացել է ծեծի հետևանքով:
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Ոստիկանության Արթիկի բաժնի քրեական հետախույզների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում «Գյումրի» բժշկական կենտրոնի մոտ ձերբակալվել և բաժին է տեղափոխվել 70-ամյա տղամարդու 39-ամյա որդին:
Նախկինում երեք անգամ դատապարտված երիտասարդը խոստովանել է, որ նոյեմբերի 25-ի երեկոյան, գտնվելով ոգելից խմիչքի ազդեցության տակ, կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանել է հոր հետ, որի ընթացքում հարվածել և մարմնական վնասվածքներ է հասցրել նրան: Նա ներկայացվել է վարույթն իրականացնող մարմին և ձերբակալվել:

В армянском Артике сын избил 70-летнего отца: последний скончался в больнице
Из Полиции сообщают, что 26 ноября в оперативный центр управления Ширакской области МВД поступило сообщение о том, что около 11:30 в Гюмрийский медицинский центр был доставлен 70-летний мужчина из дома, расположенного на улице Чаренца города Артик с диагнозом «политравма, травматический шок». Согласно справке врача, он не мог давать показания.
Сын доставленного в больницу сообщил оперативной группе, что его отец получил ранения в результате избиения.
Инициировано уголовное производство.
В результате оперативно-розыскных мероприятий, проведенных криминальными следователями Артикского управления полиции, 39-летний сын 70-летнего мужчины был задержан возле медицинского центра «Гюмри» и доставлен в отделение.
Молодой человек, ранее трижды судимый, дал признательные показания, что вечером 25 ноября, находясь в состоянии алкогольного опьянения, поссорился с отцом по бытовым вопросам, в ходе которого тот ударил и нанес ему телесные повреждения. Он был доставлен в орган, осуществляющий производство, и задержан.