Արցախահայությանը հուզող հարցերի քննարկման համար ձևավորվել է խումբ
ԱՀ Փաստաբանների պալատի նախագահ Էրիկ Բեգլարյանը տեղեկացնում է՝ ​Արցախի Հանրապետության փաստաբանների պալատը,Հայաստանի Հանրապետության փաստաբանների պալատի և Հայաստանի Հանրապետության փաստաբանական ակադեմիայի աջակցությամբ​, արցախահայությանը հուզող հարցերի քննարկման համար ձևավորվել է խումբ, որը զբաղվելու է​ խնդիրների ուսումնասիրմամբ՝ հնարավոր իրավական լուծումներ տալով:
«Խմբում ընդգրկված են լինելու  Արցախի, ՀՀ-ան տարբեր ոլորտի մասնագետներ, ինչպես նաև միջազգային իրավունքի ոլորտից։
​ ​
Խնդրում եմ ձեր հարցերը և ձեր առաջարկները՝ կապված օրինակ հաշվառման, քաղաքացիություն ստանալու, փախստականի կարգավիճակ ստանալու, կենսաթոշակի հետ կապված հարցերով,հետագա փոխհատուցման և այլ խնդիրների  վերաբերյալ  գրավոր ներկայացնել ՀՀ քաղաք Երևան Զաքյան 7-2 հասցե»,-գրել է նա։

Сформирована группа для обсуждения интересующих армян Арцаха вопросов
Председатель Палаты адвокатов Республики Арцах Эрик Бегларян сообщает, что палата адвокатов Арцаха при содействии Палаты адвокатов Республики Армения и Академии адвокатов Армении, сформировала группу для обсуждения волнующих армян Арцаха вопросов, которая займется изучением проблем, предлагая возможные правовые решения.
«В группу будут включены специалисты из различных сфер Арцаха, Армении, а также из области международного права.
Прошу присылать вопросы и предложения, связанные, например, с учетом, получением гражданства, статуса беженца, пенсии, компенсации и относительно других вопросов, по адресу г. Ереван ул. Закяна 7-2», – сообщил он.