ԳԱԱ-ում տարեց աշխատակցի մահվան դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել
Գիտությունների ազգային ակադեմիայում անձի մահվան դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին Քննչական կոմիտեից։
«Մահացածը տարեց անձնավորություն է, դիակի արտաքին զննությամբ բռնության հետքեր չկան, նախնական գնահատականով՝ հանկարծամահություն է։
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, մահվան վերջնական պատճառները պարզ կլինեն դրա եզրակացությամբ»,-ասաց ՔԿ խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը։
Shamshyan.com-ն այսօր գրել է, որ նոյեմբերի 28-ին արտակարգ դեպք է տեղ ունեցել Երևանում: Ժամը 12:10-ի սահմաններում Երևանի 1-03 շտապօգնության «Կենտրոն» ենթակայանից ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Արաբկիրի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ շտապօգնության 019 խումբը կանչով մեկնել է Բաղրամյան պողոտայում գտնվող «ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիա», որտեղ հայտնաբերել են տղամարդու դի:
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ մահացածը Արարատի մարզի բնակիչ 67-ամյա Վարդան Թ.-ն է, ով նույն օրը՝ ժամը 11:55-ի սահմաններում, գիտությունների ազգային ակադեմիայի մեխանիկայի ինստիտուտի 2-րդ հարկում գտնվող աշխատասենյակում մահացել է:

По факту смерти мужчины в НАН Армении инициировано уголовное производство
По факту смерти человека в Национальной академии наук (НАН) Армении инициировано уголовное производство. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщают из Следственного комитета РА.
«Скончавшийся – пожилой человек, при внешнем осмотре тела признаков насилия нет, по предварительной оценке, наступила внезапная смерть.
Назначена судебно-медицинская экспертиза, причины смерти будут ясны после заключения», – сообщил пресс-секретарь СК Гор Абрамян.
Сайт Shamshyan.com сегодня ранее сообщил, что 28 ноября в Ереване в Ереване произошло ЧП.
Около 12:10 поступило сообщение о том, что бригада скорой помощи 019 выехала на вызов в НАН РА, где было обнаружено тело мужчины.
Полицейские и следователи установили, что скончавшимся является 67-летний житель Араратской области Вардан Т., который в тот же день около 11:55 скончался в кабинете, находящемся на втором этаже.