«Ժողովուրդ». Մեծ ծրագրերը, որտեղ կան մեծ ֆինանսական հարցեր և շահույթ, Մհեր Գրիգորյանի վերահսկողության տակ են
Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է.
«ՀՀ կառավարությունում նոր սեռի կարդինալ է հայտնվել, որն արդեն հասցրել է խանդի տեսարանների առիթ դառնալ: Խոսքը ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի մասին է:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին կառավարական կաբինետից դժգոհություններ են փոխանցվել առ այն, որ փոխվարչապետը Նիկոլ Փաշինյանին զեկուցում է հարցերն ու երեւույթներն այնպես, ինչպես իրեն է հարմար, որպեսզի իր մտերիմները մաքսիմալ օգուտ քաղեն պատեհ իրավիճակից:
Հայաստանի գրեթե բոլոր խոշոր բիզնեսների հետ Գրիգորյանն այս կամ այն կերպ առնչվում է վերահսկողական տեսանկյունից՝ շինարարական մեծ ծրագրեր, «Վիվասել» ընկերության առեղծվածային վաճառքը նոր՝ արդեն աղմկահարույց սեփականատերերին, «Հայփոստի» շենքի վաճառքը, «Ռենշին» խոշոր կառուցապատող ընկերությունը:
Կարճ ասած, մեծ ծրագրերը, որտեղ կան մեծ ֆինանսական հարցեր եւ շահույթ, Մհեր Գրիգորյանի վերահսկողության տակ են: Երիտպաշտոնյաները սկսել են խանդի տեսարաններ նրա շուրջ:

Новый серый кардинал в правительстве Армении и сцены ревности: газета «Жоховурд» – о деятельности Мгера Григоряна
«В правительстве Республики Армения появился новый серый кардинал, что уже успело стать поводом для сцен ревности. Речь о вице-премьере РА Мгере Григоряне.
Газете „Жоховурд” стало известно, что в кабмине зреют серьезные жалобы относительно того, что вице-премьер Мгер Григорян докладывает Николу Пашиняну вопросы и явления исключительно в удобном ему ключе, извлекая максимальную выгоду из ситуации для своих близких.
В руках Григоряна так или иначе сконцентрированы надзорные функции практически над всеми крупными бизнесами в Армении. Это касается крупных строительных проектов, загадочной продажи компании «ВиваСелл», продажи здания «Айпост», крупного застройщика «Реншин», продажи HSBC и объединения с «Ардшининвестбанк», директором которого он был на протяжении многих лет.
Если коротко, крупные проекты, в которых есть большие финансы и прибыль, находятся под контролем Мгера Григоряна. Молодые должностные лица из-за этого начали устраивать сцены ревности».