Այո համերգը տեղի ունենալու է.Ժաննա Անդրեասյանը՝ Սնուփ Դոգի համերգի մասին
«Այո համերգը տեղի ունենալու է հաջորդ տարի, այժմ բանակցվում է ժամկետները և այն կազմակերպությունը, որը պատասխանատու էր միջոցառման համար, բանակցությունների ավարտից հետո կհայտնի ժամկետների մասին»,-կառավարության շենքի դիմաց տեղի ունեցած ճեպազրույցում ասաց Ժաննա Անդրեասյանը՝ պատասխանելով  երգիչ Սնուփ Դոգի 2.3 մլրդ դրամ արժողությամբ համերգի  կայացման մասին հարցին։
Նախարարը հայտնեց, որ նախապես քննարկվում է, որ համերգը տեղի կունենա մայիս-հունիս ամիսներին, բայց վերջնական ժամկետը կհայտնեն բանակցությունների ավարտից հետո։
Հարցին, թե արդյոք ԿԳՄՍ նախարարը Սնուփ Դոգի համերգը համարում է մշակութային միջոցառտում՝ Անդրեասյանը պատասխանեց. «Ես բազմիցս այդ հարցին պատասխանել եմ և կածում եմ, որ ինչ-որ մի պահի այդ խոսակցությունները պետք է դադարեն»։
Հիշեցնենք, որ նախկինում ԿԳՄՍ նախարարը Սնուփ Դոգի համերգի կազմակերպման մասին հարցին պատասխանել էր. «Դա աշխատանքն է»։

The postponed concert of American rapper Snoop Dogg in Yerevan will take place next year, Armenian Minister of Education, Science, Culture and Sports Zhanna Andreasyan told journalists on Thursday in response to a question whether the event worth 2.3 billion drams will finally take place.
She said negotiations on the concert dates were underway. The concert may take place in May or June, but the final dates will be announced after the negotiations are completed.
In response to a question whether her ministry considers the rapper's concert a cultural event, Zhanna Andreasyan said: "I have repatedly answered this question and I think that at some point these talks have to stop.”