«Սպասում եմ նրա ձայնը լսելուն». Լինդա Էուլջեքյան
«Սպասում եմ նրա ձայնը լսելուն. Թող դա շուտ լինի»։  X-ի (նախկին՝ Թվիթեր) իր միկրոբլոգում գրել է Արցախում 44-օրյա պատերազմից հետո ադրբեջանցիների կողմից գերեվարված լիբանանահայ Վիգեն Էուլջեքյանի կինը՝ Լինդա Էուլջեքյանը՝ արձագանքելով Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև գերիների փոխանակման մասին տեղեկություններին։
Ըստ պաշտոնական հայտարարության, Ադրբեջանը ազատ է արձակելու 32 հայ գերու, իսկ Հայաստանը՝ 2 ադրբեջանցու։ ԶԼՄ-ներում հրապարակված ցանկում 32 գերիների թվում է Վիգեն Էուլջեքյանը։
Լիբանանահայ Վիգեն Էուլջեքյան Շուշի է տեղափոխվել 44-օրյա պատերազմից մի քանի ամիս առաջ։ Նա  գերեվարվել է 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին՝ եռակողմ հայտարարության ստորագրումից մի քանի ժամ անց, երբ  լիբանանահայ Մարալ Նաջարյանի հետ մեքենայով Բերձորով գնացել է Շուշի՝ անձնական իրերը  վերցնելու։
Մարալը նույնպես գերեվարվել էր։ Լիբանանի կառավարության ջանքերի շնորհիվ 2021 թվականի մարտին նա ազատվել է գերությունից։

«Услышать бы его голос поскорее»: Линда Эулджекян – в ожидании супруга из бакинского плена
Линда Эулджекян, супруга ливанского армянина Вигена Эулджекяна, захваченного в плен после 44-дневной войны в Арцахе, на своей странице в X отреагировала на информацию об обмене Арменией и Азербайджаном пленными.
Азербайджан освобождает 32 армянских, а Армения - 2 азербайджанских военнослужащих. В опубликованном СМИ снимке и имя ее супруга.
«В ожидании того, чтобы услышать его голос. Пусть это произойдет скоро», – написала она, поделившись совместным фото с мужем.
Виген Эулджекян переселился в Шуши за несколько месяцев до 44-дневной войны. Виген Эулджекян оказался в плену 9 ноября 2020 года спустя несколько часов после подписания трехстороннего заявления, когда вместе с армянкой из Ливана Марал Наджарян на машине отправился за личными вещами в Шуши через Бердзор. Марал также была захвачена в плен. Благодаря усилиям правительства Ливана в марте 2021 года ее удалось вызволить из плена. А Вигена Эулджекяна бакинский суд приговорил к 20 годам лишения свободы.