Խաչատուր Սուքիասյանը լրատվամիջոցին սպառնում է դիմել դատարան
«Ի պատասխան լրատվամիջոցներում տարածված կեղծ տեղեկատվության, թե իբր Խաչատուր Սուքիասյանը ցանկանում է ձեռք բերել «Զվարթնոց» օդանավակայանը՝ հայտնում եմ, որ թե՛ Խաչատուր Սուքիասյանը, և թե՛ նրա ընտանիքը չեն պատրաստվում գնել այն»,-նման հայտաարությամբ է հանդես եկել Սուքիասյանի խոսնակ Աննա Մկրտչյանը։
Նրա խոսքով, սա հերթական կեղծիքն ու զրպարտությունն է Սուքիասյան ընտանիքի հասցեին։
«Քանի որ կեղծ լուրը հրապարակող Oragir.News-ի հետ կապ հաստատել չի հաջողվում, կոչ ենք անում հերքել իրենց սուտ լուրը, հակառակ դեպքում մեր իրավաբանները կդիմեն դատարան»,-հայտնում է նա։
Հիշեցնենք, որ Oragir.News-ն այսօր գրել էր՝  Խաչատուր Սուքիասյանի սիրտը օդանավակայան է ուզում։
««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության պատգամավոր, օլիգարխ Խաչատուր Սուքիասյանը չի բավարարվում ունեցածով։ ՔՊ-ական պատգամավորի սիրտը հիմա էլ «Զվարթնոց» օդանավակայանն է ուզում։
Oragir.News-ի տեղեկություններով՝ Սուքիասյանն այս մասին տեղեկացրել է օդանավակայանի սեփականատեր Էդուարդո Էռնեկյանին և առաջարկել խելամիտ գնով վաճառել այն՝ հասկացնելով, որ հակառակ դեպքում այլ զարգացումներ կլինեն։
Նշենք, որ սա Խաչատուր Սուքիասյանի առաջին քայլը չէ ոլորտում։ Սուքիասյանին է պատկանում «Flyone Armenia» ավիաընկերությունը։ ՔՊ-ական պատգամավորն իրենով է արել նաև օդանավակայանին վառելիքի ու սննդի մատակարարումը»,-գրել էր աղբյուրը։

MP Khachatur Sukiasyan, who represents Armenia’s ruling Civil Contract party, has rejected as "slander" media reports that he plans to get Yerevan’s Zvartnots Airport.
“Neither Khachatur Sukiasyan nor his family members plan to acquire it,” his spokeswoman Anna Mkrtchyan said in a statement on Monday.
"This is yet another fake news and defamation targeting the Sukiasyan family," she added, warning Oragir.News which disseminated the news to either refute it or face a lawsuit.
Citing its sources, Oragir.News reports that the lawmaker has told Argentine-Armenian businessman Eduardo Eurnekian, owner of the Armenia International Airports CJSC that operates Zvartnots Airport, to sell it to him at a “reasonable price”, warning his refusal would lead to “consequences”.