Գերիների փոխանակումը տեղի կունենա այսօր
Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև գերիների փոխանակումը տեղի է ունենալու այսօր՝ դեկտեմբերի 13-ին՝ հայ-ադրբեջանական Իջևան-Ղազախ սահմանային հատվածում։ Այս մասին հայտնում է ադրբեջանական «Թուրան» գործակալությունը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 7-ին հրապարակվեց Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի վարչակազմի համատեղ հայտարարությունը, որտեղ մասնավորապես ասված է.
«Առաջնորդվելով մարդասիրության արժեքներով, և որպես բարի կամքի դրսևորում, Ադրբեջանի Հանրապետությունն ազատ է արձակում 32 հայ զինծառայողների:
Հայաստանի Հանրապետությունն իր հերթին, առաջնորդվելով մարդասիրության արժեքներով, և որպես բարի կամքի դրսևորում, ազատ է արձակում 2 ադրբեջանցի զինծառայողների»։

Swap of Armenian, Azeri prisoners expected on Wednesday
Armenia and Azerbaijan are expected to exchange prisoners on Wednesday 13 December, the news agency Turan reported, citing its sources.
The prisoner swap will reportedly be carried out at the Ijevan-Kazakh section of the Armenian-Azerbaijani border.
Armenia and Azerbaijan agreed on 7 December to exchange prisoners of war and work toward signing a peace treaty.
A joint statement released by the office of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and the administration of Azerbaijani President Ilham Aliyev said the two countries "share the view that there is a historic chance to achieve a long-awaited peace."