«Կոմունիզմի մահվան տեսիլները». Փաշինյանը կնոջ հետ ցուցահանդես է այցելել
Նիկոլ Փաշինյանը կնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ այցելել է Գյումրի՝ Սերգեյ Մերկուրովի տուն-թանգարան, որտեղ ծանոթացել են նկարիչ Կարեն Օհանյանի «Կոմունիզմի մահվան տեսիլները» խորագրով անհատական ցուցահանդեսին ներկայացված նմուշներին:
Կառավարությունից հայտնում են՝ ցուցահանդեսը բացվել է հոկտեմբերի 22-ին՝ նկարչի նախաձեռնությամբ, որը գործելու է մինչև 2024 թ. հունվարի վերջ:
Ցուցադրված են 12 աշխատանքներ, որոնցում երկու ժանր է գերիշխում՝ պեյզաժը և նատյուրմորտը: Կարեն Օհանյանի աշխատանքների նոր շարքում երկու այս ավանդական ժանրերը ստացել են անսպասելի, նորարար և տպավորիչ մեկնաբանություն: Իր գործերում նա կոմունիզմի մահվան և պատերազմի մասին արտահայտվում է երբեմն ուղիղ, երբեմն ստեղծում նկարչական տպավորիչ սիմվոլներ և մետաֆորներ:

'Visions of Communism's Demise': Pashinyan, wife attend exhibition in Gyumri
Prime Minister Nikol Pashinyan and his spouse Anna Hakobyan on Saturday visited the Sergey Merkurov House-Museum in Gyumri to attend the solo exhibition Visions of Communism’s Demise by artist Karen Ohanyan.
The exhibition runs until the end of January 2024 and features 12 works in the genres of landscape and still life.
“These two traditional genres have received an unexpected, innovative and impressive interpretation in Karen Ohanyan’s new series,” the Armenian prime minister’s office said in a press release.
“In his works, he expresses himself about the demise of communism and war sometimes directly and sometimes through impressive artistic symbols and metaphors,” it added.