Խոշոր ավտովթար Արագածոտնի մարզում. 5 աշակերտներ տեղափոխվել են հիվանդանոց
Երեկ՝ դեկտեմբերի 15-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 13:00-ի սահմաններում Շիրակի մարզի բնակիչ, 69-ամյա Խոսրով Գ.-ն, իր վարած Mercedes մակնիշի ավտոմեքենայով, Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի 67 կմ հատվածում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, բախվել քարերին և կողաշրջված հայտնվել ձորում։
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ,  վթարի հետևանքով ուղևորներ՝ Արագածոտնի մարզի բնակիչներ 16-ամյա Տիգրան Հ.-ն, 16-ամյա Գառնիկ Ա.-ն, 16-ամյա Անի Պ.-ն, 16-ամյա Արմեն Հ.-ն և 17-ամյա Նարե Ա.-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Թալին բժշկական կենտրոն։
Վիրավորներին առաջինն օգնության են հասել քաղաքացիները, օպերատիվորեն ժամանած ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության Թալինի հրշեջ-փրկարարկան ջոկատի փրկարարները ու Թալինի բժշկական կենտրոնի շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը։ Փրկարարներն ու քաղաքացիները վիրավորներին մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենաներին։
Բժիշկները, մինչև հիվանդանոց տեղափոխելը, տեղում առաջին բուժօգնություն են ցուցաբերել։
Վթարի փաստով Թալինի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ բոլոր վիրավոր երեխաները սովորում են Արագածոտնի մարզի գյուղերից մեկի դպրոցում։

Крупное ДТП в Арагацотнской области Армении: в больницу попали 5 школьников
Как передает shamshyan.com, около 13:00 автомобиль марки «Mercedes», за рулем которого находился житель Ширакской области – 69-летний Хосров Г., на 67-м км автодороги Ереван-Гюмри съехал с проезжей части, врезался в камни и, перевернувшись, оказался в ущелье.
Вследствие ДТП пятеро пассажиров – жители Арагацотнской области 16-летний Тигран А., 16-летний Гарник А., 16-летняя Ани П., 16-летний Армен А. и 17-летняя Наре А.– с телесными повреждениями были доставлены в медцентр Талина.
Пострадавшим первыми на помощь пришли граждане, спасатели Талинского пожарно-спасательного отряда, а также бригада врачей службы «Скорой помощи» медцентра Талина.
По факту происшествия в следственном отделе Талина инициировано уголовное производство. По словам Шамшяна, все пострадавшие – учащиеся школы одного из сел Арагацотнской области.