Ղարիբաշվիլի. Վրաստանի իշխանությունները կանխեցին երկիրը պատերազմի մեջ ներքաշելու փորձերը
Վրաստանի իշխանությունները կանխել են ներքին թշնամական ուժերի՝ երկիրը ապակայունացնելու և զինված հակամարտության մեջ ներքաշելու փորձերը։ Այդ մասին հայտարարել է վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին՝ ներկայացնելով կառավարության տարվա աշխատանքի հաշվետվությունը։ Նրա խոսքերը մեջբերել է Sputnik Գրուզիան։
«Ռիսկերը շատ իրական էին։ Այն հորինված չէր: Երկրում ապակայունացման վտանգ կար։ Երկրում գործող արմատական խմբավորումները և թշնամական ուժերը, չեմ վարանում ասել, ուղղակիորեն շահագրգռված էին, որ երկիրը ներգրավված լինի այդ ռազմական գործողություններում»,-ասել է Ղարիբաշվիլին։
Նա օրինակներ չի բերել՝ նշելով, որ բոլորն արդեն ամեն ինչ լավ գիտեն։
Վրաստանի վարչապետը նշել է, որ երկրի ներկայիս իշխանությունները գործում են բացառապես ելնելով ժողովրդի և երկրի շահերից, և հենց դրա շնորհիվ է, որ կարողացել են պետությունը փրկել ամենամեծ դժբախտությունից՝ պատերազմից։

Гарибашвили: Власти Грузии пресекли попытки втянуть страну в войну
Власти Грузии пресекли попытки внутренних враждебно настроенных сил устроить дестабилизацию и втянуть страну в вооруженный конфликт, заявил премьер-министр Ираклий Гарибашвили, представляя отчет работы правительства за год. Его цитирует Sputnik Грузия
«Риски были вполне реальными. Это не было придумано. Была опасность дестабилизации в стране. Действующие в стране радикальные группы и враждебные силы, не постесняюсь об этом говорить, прямо были заинтересованы в том, что бы страна была вовлечена в эти военные действия», - сказал Гарибашвили.
Он не стал приводить примеров, отметив, что все итак все хорошо знают.
Премьер отметил, что нынешние власти Грузии действуют исключительно исходя из интересов народа и страны, и именно благодаря этому удалось спасти страну от самого большого несчастья, которое только могло обрушиться на нее, - от войны.