Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կատարի Ազգային տոնի առիթով
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կատարի Պետության Էմիր Շեյխ Թամիմ Բին Համադ Ալ Թանիին՝ Ազգային տոնի առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Կատարի բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Մենք բարձր ենք գնահատում Կատարի Պետության հետ ունեցած բարե-կամական հարաբերությունները՝ Ձեր երկիրը համարելով արաբական աշխարհում և Ծոցի տարածաշրջանում Հայաստանի Հանրապետության կարևորագույն գործընկերներից մեկը:
Տպավորված ենք Կատարի ձեռքբերումներով ու նորարարական մոտեցում¬ներով և պատրաստակամ ենք ամենատարբեր ոլորտներում խորացնելու մեր համագործակցությունը:
Լիահույս ենք, որ մոտ ապագայում հնարավորություն կընձեռվի հյուրընկալելու Ձեզ Հայաստանում:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ և Կատարի Պետության բարեկամ ժողովրդին շարունակական առաջընթաց, կայունություն և բարեկեցություն»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю Национального праздника Государства Катар
Никол Пашинян направил поздравительное послание эмиру Государства Катар шейху Тамиму Бин Хамаду Аль Тани по случаю Национального праздника.
В послании, которое приводится на сайте правительства Армении,  говорится:
«Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Катара с Национальным праздником.
Мы высоко ценим сложившиеся с Государством Катар дружественные отношения, считая Вашу страну одним из важнейших партнеров Республики Армения в арабском мире и регионе Персидского залива.
Мы впечатлены достижениями и инновационными подходами Катара и готовы углублять наше сотрудничество в различных областях.
Надеемся, что в ближайшем будущем у нас будет возможность принять Вас в Армении.
Пользуясь случаем, желаю Вам и дружественному народу Государства Катар дальнейшего прогресса, стабильности и благополучия».