Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կատարի Ազգային տոնի առիթով
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կատարի Պետության Էմիր Շեյխ Թամիմ Բին Համադ Ալ Թանիին՝ Ազգային տոնի առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Կատարի բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Մենք բարձր ենք գնահատում Կատարի Պետության հետ ունեցած բարե-կամական հարաբերությունները՝ Ձեր երկիրը համարելով արաբական աշխարհում և Ծոցի տարածաշրջանում Հայաստանի Հանրապետության կարևորագույն գործընկերներից մեկը:
Տպավորված ենք Կատարի ձեռքբերումներով ու նորարարական մոտեցում¬ներով և պատրաստակամ ենք ամենատարբեր ոլորտներում խորացնելու մեր համագործակցությունը:
Լիահույս ենք, որ մոտ ապագայում հնարավորություն կընձեռվի հյուրընկալելու Ձեզ Հայաստանում:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ և Կատարի Պետության բարեկամ ժողովրդին շարունակական առաջընթաց, կայունություն և բարեկեցություն»:

Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Qatar's Emir Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani on the occasion of the National Day celebrated on 18 December. The message, shared by the Armenian prime minister's office, reads as follows:
"I sincerely congratulate you and the friendly people of Qatar on the occasion of the National Day.
We highly value the friendly relations with the State of Qatar, considering your country as one of the most important partners of the Republic of Armenia in the Arab world and the Gulf region.
We are impressed by Qatar's achievements and innovative approaches and are ready to deepen our cooperation in various fields.
I sincerely hope that we will have the opportunity to host you in Armenia in the near future.
Taking this opportunity, I wish you and the friendly people of the State of Qatar continued progress, stability and prosperity."