Բայրամով. Խաղաղության պայմանագիրն ամեն ինչ 100 տոկոսով չի լուծի
«Խաղաղության պայմանագիրը չի նշանակում  բոլոր խնդիրների 100 տոկոսանոց լուծում»,- ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, ասել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը։
Նրա խոսքով, գործընթացը կախված չէ մի կողմի ցանկությունից. «Այստեղ կարևոր է, որ երկու կողմերն էլ համապատասխան քայլեր ձեռնարկեն։ Ադրբեջանի ինքնիշխանության ամբողջական վերականգնումից հետո մենք ուշադիր հետևում ենք Հայաստանի քաղաքական ղեկավարության ուղերձներին։ Մենք նաև դրական արձագանքներ ենք լսում»:
Բայրամովն ասել է, որ պաշտոնական Բաքուն խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ առաջարկների հերթական փաթեթը Երևանից ստացել էր այս տարվա նոյեմբերի վերջին. «Հայաստանին ներկայացվել է առաջարկների փաթեթը, որը մենք մշակել ենք մեկ ամսվա ընթացքում։ Գործընթացը շարունակվում է։ Կարծում եմ՝ հանդիպումները կկայանան 2024 թվականին։ Մենք իրատեսորեն ու լավատեսորեն ենք նայում այս հարցին։ Միաժամանակ, երբ խոսում ենք խաղաղության պայմանագրի մասին, պետք է հասկանանք, որ այն ամեն ինչ 100 տոկոսով չի լուծի»։

A peace treaty with Armenia does not mean a 100 percent solution to everything, Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov said on Monday.
"The process is not dependent on one side's desire. It is critical that both parties take appropriate action in this situation. We are keenly following the signals of Armenia's political leadership following the full restoration of Azerbaijan's sovereignty. We're also getting some favorable feedback," the Azerbaijani media quoted him as saying.
The minister said that Baku received the next package of proposals for a peace treaty from Yerevan in late November.
"The package of proposals that we developed within a month was presented to Armenia. The process continues. I think that the meetings will take place in 2024. We look at this issue realistically and optimistically. At the same time, when we talk about a peace agreement, we must understand that it does not mean a 100 percent solution to everything," Bayramov noted.