Երևանի ավանագու նիստին մասնակցում է ավագանու 36 անդամ՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր», «Հանրապետություն» և «Հանրային ձայն», խմբակցություններից։
«Նիստը հայտարարում ենք բացված»,- հայտարարեց քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Ավելի ուշ ավագանու նիստին ներկայացան ընդդիմադիր «Ազգային առաջընթաց» և «Մայր Հայաստան» խմբակցությունների անդամները:
Հիշեցնենք, որ Երևանի ավագանու այսօրվա նիստի օրակարգում է տեղական տուրքերի և վճարների մասին փոփոխությունների նախագիծը, որով ավտոկայանատեղիների արժեքը մայրաքաղաքի կենտրոնում 12 000 դրամից բարձրանալու է՝ հասնելով 160.000 դրամի: «Մայր Հայաստանն» առաջարկել էր ընդդիմադիր խմբակցություններին բոյկոտել նիստը, սակայն «Հանրային ձայն»-ը մտավ նիստերի դահլիճ՝ ապահովելով քվորում։

The Yerevan City Council started its plenary sitting on Tuesday after members of the opposition Public Voice faction ensured a quorum.
A total of 36 councilors representing the Civil Contract, Republic and Public Voice factions registered for the meeting before Yerevan Mayor Tigran Avinyan announced its opening.
Later, members of the opposition Mother Armenia and National Progress factions joined them.
The Mother Armenia bloc had announced a boycott of Civil Contract’s plans to hike taxes and fees in the capital to be debated at today's sitting and urged the other opposition factions to join it. Its members accused the Public Voice councilors of "betrayal" after they decided to attend the meeting and ensure a quorum.