Թուրքիայի հյուսիս-արևմուտքում տեղի ունեցած խոշոր վթարի հետևանքով զոհվել է 11 և վիրավորվել 57 մարդ։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որTRT հեռուստաալիքի փոխանցմամբ՝ Սաքարյա նահանգի միջքաղաքային մայրուղում բախվել են յոթ տրանսպորտային միջոցներ։
Ինչպես պարզաբանել է Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթթին Քոջան, վթարի հետեւանքով տուժել է 59 մարդ, նրանցից 8-ի վիճակը ծանր է։
«Այսօր առավոտյան ժամը 04:36-ին Թեքելեր շրջանի Սաքարյա Հյուսիսային Մարմարա մայրուղու վրա տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով 10 մարդ տեղում զոհվել է ևս 1-ը հիվանդանոցում, 57-ը՝ վիրավորվել, որից 8-ը՝ վիճակը ծանր է, տուժածները շտապօգնության 30 մեքենայով տեղափոխվել են հիվանդանոցներ»,-գրել է նախարարը X սոցիալական ցանցում (նախկինում՝ Twitter):
Ըստ նահանգապետի՝ բոլոր մահացածներն ու վիրավորները Թուրքիայի քաղաքացիներ են։ «Ընդհանուր առմամբ 10 հիվանդանոց է ներգրավված Սաքարիայում և հարակից շրջաններում»,-ասաց նա: Ինչպես հավելել է Քարադենիզը, նախնական ենթադրվում է, որ վթարի պատճառը մառախուղն է։

10 человек погибли, 59 пострадали в крупном ДТП на северо-западе Турции
10 человек погибли, 59 пострадали в результате крупной аварии на северо-западе Турции. Как сообщает телеканал TRT, на междугородной трассе в провинции Сакарья столкнулись семь транспортных средств.
Как передает ТАСС, глава Минздрава Турции Фахреттин Коджа уточнил, что в результате аварии пострадали 59 человек, 8 из них находятся в тяжелом состоянии.
​​​​По словам губернатора, все погибшие и пострадавшие являются гражданами республики. Как добавил Карадениз, предварительно считается, что причиной ДТП стал плотный туман.
Глава МВД Турции Али Ерликая также сообщил, что "по предварительным данным, 10 граждан республики погибли, 59 пострадали".