Արեն Մկրտչյանը՝ «գողական ապերներից» ծեծ ուտելու լուրերի մասին. Դա իմ մասին չէ
«Սիրելի հայրենակիցներ, Ալավերդիում տեղի ունեցած իմփիչմենթից հետո հայտնի ուժերը չեն կարողանում «մարսել» կատարվածը` փորձելով մամուլով մրոտել, արատավորել իմ բարի համբավը։ Եվ սա առաջին դեպքը չէ։
Ալավերդիում ես մեր սիրելի համաքաղաքացիներին, բոլորին, տվել եմ միմիայն սեր ու հարգանք, և նրանցից ստացել նույնը։ Մեր համայնքում բոլորը ճանաչում են ինձ, իմ ընտանիքը։ Չի ստացվելու նման էժանագին, ծիծաղաշարժ սուտը, կեղծիքը փաթաթել ինձ, դա իմ մասին չէ։
Սեր, համերաշխություն բոլորիս»,-գրել է նա։
Ավելի վաղ «Հրապարակ»-ը, վկայակոչելով իր բացառիկ տեղեկությունները, գրել էր.
«Ալավերդիի «գողականները» ծեծել են ՔՊ-ական պատգամավոր Արեն Մկրտչյանին: Ըստ մեր աղբյուրի՝ վեճը եղել է քաղաքական հողի վրա: Բանն այն է, որ Ալավերդիում իշխանությունը բարեհաջող «զավթելուց» հետո, ըստ պայմանավորվածության, Ալավերդու քաղաքապետի երրորդ տեղակալ էր նշանակվելու քաղաքի կիսագողական շրջանակներին հարող հայտնի «Սանահինցի Արմենչոն»: Խոստումը չի կատարվել:
Արեն Մկրտչյանի մասնացությամբ «սխոդկի» ժամանակ քաղաքի «գողական ապերները» ՔՊ-ական շրջանակներին պատին են դեմ տվել, բանը հասել է ծեծկռտուքի: Դեպքից ժամեր հետո Ալավերդիում կրակել են Արեն Մկրտչանին ծեծի ենթարկած տղերքից մեկի մեքենայի վրա: Մեր տեղեկություններով՝ մարզի ոստիկանությունը կրակոցի վերաբերյալ օպերատիվ տեղեկություններ է ստացել ու գնացել տաք հետքերով»։

«Это не про меня». Депутат от партии Пашиняна – об избиении на «воровской сходке» в Алаверди
Депутат Национального Собрания Армении от фракции партии власти «Гражданский договор» Арен Мкртчян опроверг сведения о своем избиении в городе Алаверди.
«Дорогие соотечественники, после импичмента в Алаверди известные силы не могут "переварить" случившееся, пытаясь через прессу запятнать мою добрую репутацию. И это не первый случай.
В Алаверди нашим любимым согражданам, всем, я отдавал только любовь и уважение, и получал в ответ то же самое. В нашей общине все знают меня, мою семью. Навязать мне столь дешевую, смешную ложь не получится, это не про меня.
Любви, солидарности всем нам», – написал депутат.
Ранее газета «Грапарак» со ссылкой на собственные эксклюзивные сведения написала:
«"Воры в законе" в Алаверди избили депутата от фракции партии «Гражданский договор» Арена Мкртчяна. Согласно источнику, ссора возникла на политической почве. Дело в том, что после успешного «захвата» власти в Алаверди, согласно договоренности, третьим заместителем мэра Алаверди должен был быть назначен знаменитый «Арменчо Санаинский», близкий к полуворовским кругам города. Обещание выполнено не было.
В ходе «сходки» с участием Арена Мкртчяна представители «воровской братвы» города прижали к стенке представителей провластного круга, дело дошло до драки. Через несколько часов после инцидента стреляли в машину одного из мужчин, избивших Арена Мкртчяна в Алаверди. По нашим данным, областная полиция получила оперативную информацию о стрельбе и занялась ею по горячим следам».