Տիգրան Արզաքանցյանն ազատ է արձակվել
«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից բերման ենթարկված «Ուժը հայրենյաց» կուսակցության նախագահ Տիգրան Արզաքանցյանն ազատության մեջ է։
«Արգելանքից ազատ է արձակվել։ Քրեական վարույթ կա նախաձեռված, պարզվում է զինամթերքի օրինական կամ անօրինական լինելու և մնացած հանգամանքերը»,- Panorama.am-ը տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանից։
Նա հայտնեց, որ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 335-րդ հոդվածի  (Հրազենի, դրա հիմնական բաղկացուցիչ մասերի, ռազմամթերքի և այլ նյութերի, սարքերի, առարկաների ապօրինի շրջանառությունը) 1-ին մասի հատկանիշներով, նախաքննությունը շարունակվում է, բոլոր հանգամանքները պետք է պարզվեն։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ «Զվարթնոց» օդանավակայանից բերման է ենթարկվել «Ուժը հայրենյաց» կուսակցության նախագահ Տ․ Արզաքանցյանը, ում ձեռքի պայուսակում հայտնաբերվել է անհայտ տիպի հրազենի 16 հատ փամփուշտ։

СК Армении: Тиграна Арзаканцяна отпустили на свободу
Подвергнутый приводу в ереванском международном аэропорту «Звартноц» председатель партии «Сила Родины» Тигран Арзаканцян отпущен на свободу.
«Он отпущен на свободу. Инициировано уголовное производство. Сейчас выясняется, на законных ли основаниях Арзаканцян перевозил патроны»,- сообщили Panorama.am в СК РА.
Уголовное производство возбуждено по признакам ч.1 ст. 335 (незаконный оборот огнестрельного оружия и боеприпасов) Уголовного кодекса Армении.
Ранее сообщалось, что 29 декабря в 07:30 Т.Арзаканцяна, собиравшегося вылететь в Дубай, задержали в ереванском аэропорту «Звартноц». При досмотре у него нашли 16 патронов.