Հունվարի 2-ին, ժամը 17.10-ին, «Վանաձոր» բժշկական կենտրոնից ՆԳՆ ոստիկանության Լոռու մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, որ «կրծքավանդակի պատռված վերք, գանգուղեղային տրավմա» ախտորոշմամբ 42-ամյա կին է բուժօգնության տեղափոխվել:
Ոստիկանությունից հայտնում են՝ հիվանդանոց մեկնած օպերատիվ խմբին վանաձորցի 42-ամյա կինը հաղորդում է տվել, որ նախկին ամուսինն է կացնով խփել իրեն:
Ոստիկանության Բազումի բաժնի քրեական հետախույզները պարզել են, որ կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանության ժամանակ 43-ամյա տղամարդը, սպանության սպառնալիքներ տալով, կացնով խփել է նախկին կնոջ կրծքավանդակին, ապա ոտքերով ու ձեռքերով հարվածներ է հասցրել՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:
43-ամյա տղամարդը ձերբակալվել է: Նրա նկատմամբ կիրառվել է անհետաձգելի միջամտության որոշում:
Հանցագործության գործիք կացինը հայտնաբերվել է: Կազմված փաստաթղթերն ուղարկվել են Լոռու մարզային քննչական վարչություն:

В Лори мужчина ударил топором в грудь бывшую жену
2 января в 17:10 из медицинского центра «Ванадзор» в центр оперативного управления Полиции МВД по Лорийской области поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом «рваная рана грудной клетки, черепно-мозговая травма» за медицинской помощью доставлена 42-летняя женщина.
Как сообщают из Полиции, 42-летняя женщина из Ванадзора сообщила приехавшей в больницу оперативной группе, что ее топором ударил бывший муж.
Правоохранители установили, что во время ссоры по бытовым вопросам 43-летний мужчина, угрожая убийством, ударил бывшую жену топором в грудь, затем нанес ей удары руками и ногами, причинив и другие телесные повреждения.
43-летний мужчина задержан.
Орудие преступления – топор – обнаружено. Составленные документы направлены в Лорийское областное следственное управление.