Ձմեռ պապը մեքենա է գողացել
Անգարայի շրջանում Հայր Ֆրոստի հագուստով տղամարդը Նիժնեուդինսկի բնակիչների տոնը շնորհավորելու համար մեքենա է գողացել, կորցրել է կառավարումը և մխրճվել ձնակույտի մեջ։ Այս մասին Telegram-ի ալիքում հայտնել է Իրկուտսկի շրջանի ՌԴ ՆԳՆ գլխավոր վարչությունը։
Հունվարի 2-ին ոստիկանությունում հաղորդում է ստացվել «ՎԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենայի գողության մասին, մեքենայի տերը հայտնել է, որ խանութներից մեկի մոտ նկատել է Ձմեռ պապի հագուստով մի երիտասարդի և հրավիրել նրան շնորհավորելու Նիժնեուդինսկի բնակիչների Նոր տարին:
Նոր ծանոթները կայանել են առևտրի կենտրոնի մոտ, և մեքենայի տերը իջել է՝ Ձմեռ պապին թողնելով իր մեքենայում և որոշ ժամանակ անց հայտնաբերել, որ ВАЗ-ը գողացել են։
Իրավապահներին հաջողվել է պարզել մեքենայի գտնվելու վայրը և բերման ենթարկել գողին, 25-ամյա երիտասարդը բացատրել է, որ որոշել է չսպասել մեքենայի տերերի վերադարձին և ինքնուրույն շարունակել շնորհավորել քաղաքի բնակիչներին, սակայն. կորցրել է կառավարումը և բախվել ձնակույտին. Հարուցվել է քրեական գործ:

Дед Мороз угнал машину
В Приангарье мужчина в костюме Деда Мороза угнал автомобиль, чтобы поздравить жителей Нижнеудинска с праздником. Однако он не справился с управлением и врезался в сугроб. Об этом сообщили в пресс-службе ГУ МВД России по Иркутской области.
«Со слов потерпевшего, возле одного из магазинов он увидел парня в костюме Деда Мороза, после чего предложил ему сесть в автомобиль и проследовать вместе с ним для поздравления жителей города», – говорится в сообщении ведомства от 4 января.
Как передает «Вечерняя Москва», заявление об угоне автомобиля марки «ВАЗ» поступило в полицию 2 января. Новые знакомые припарковались у торговой точки, и владелец авто вышел, оставив Деда Мороза в своей машине, а спустя некоторое время обнаружил, что его «ВАЗ» угнали.
В ходе проверки сотрудники правоохранительных органов установили местонахождение автомобиля, после чего задержали угонщика, 25-летнего мужчину. Он объяснил, что решил не дожидаться возвращения собственника авто и самостоятельно продолжить поздравления жителей города. Возбуждено уголовное дело, пишет Telegram-канал ГУ МВД России по Иркутской области.