Վայք-Սարավան ավտոճանապարհին ավտոբուսը դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից
«Հունվարի 6-ին, ժամը 10։14-ին Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Վայք-Սարավան ավտոճանապարհին ավտոբուսը դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և արգելափակվել ճամփեզրյա սելավատարում, տուժածներ չկան. դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Փրկարարները Մ-2 ավտոճանապարհի Երևան-Մեղրի հատվածի 151-րդ կմ-ին սելավատարից դուրս են բերել «Scania» մակնիշի ավտոբուսը (վարորդ՝ Մ․ Ֆ․ և 20 ուղևոր)»։

Спасатели вызволили застрявший на обочине дороги Ереван-Мегри автобус
6 января в 10:14 часов в центр кризисного управления Вайоцдзорского областного спасательного управления поступила информация о том, что автобус, следовавший по трассе Вайк-Сараван, выехал с проезжей части и застрял на обочине, пострадавших нет, требуется помощь спасателей.
Как сообщили в Спасательной службе министерства внутренних дел Республики Армения, на место происшествия выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда областного управления Спасательной службы МВД РА.
Спасатели вызволили застрявший на обочине автобус Scania (водитель М.Ф., 20 пассажиров) на 151-м км участке трассы М-2 Ереван-Мегри.