Անդրեասյանը պնդում է՝ Փաշինյանն իրեն չի հանձնարարել ճշտել ցնցուղի գինը
ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը պնդում է՝ Նիկոլ Փաշինյանն իրեն չի ասել, որ ճշտի դպրոցներից մեկում ցնցուղի գինը։
«Խնդրում եմ՝ տեսանյութն ուշադիր, մինչև վերջ նայեք, այդ հանձնարարությունն ինձ չի ուղղված»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Ժ. Անդրեասյանն այլ հարցերի չպատասխանեց։
Հիշեցնենք, որ հունվարի 5-ին Արմավիրի մարզ այցելության ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը եղել է  Արագած բնակավայրի 348 աշակերտ ունեցող Մ. Մեխակյանի անվան միջնակարգ դպրոցում, ծանոթացել կառավարության կողմից իրականացվող ծրագրերին։ Նա դժգոհություն է հայտնել տարբեր թերություններից, ջրի թույլ ծորակներից,  լոգարանի ցնցուղներից:
Նիկոլ Փաշինյանը ցնցուղներից մեկը քանդել և տվել էր  ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանի ձեռքը՝ հանձնարարելով. «Տիկին Անդրեասյան, սա վերցրեք և տեսեք, թե տեխնիկական բնութագրով  ինչ գնանոց է տրված և սա ինչ արժի մեր շուկայում: Ամենայն լրջությամբ եմ ասում»:

Жанна Андреасян: Поручение Никола Пашиняна по вопросу душевой лейки было адресовано не мне
Поручение Никола Пашиняна было адресовано не мне. Об этом заявила в беседе с журналистами 9 января министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян, отвечая на вопрос, выполнила ли она поручение Пашиняна по уточнению стоимости душевой лейки.
«Прошу посмотрите видеоматериал внимательно и до конца, данное поручение было адресовано не мне», – сказала она.
На другие вопросы Ж.Андреасян не ответила.
Отметим, 6 января Никол Пашинян посетил Армавирскую область и ознакомился с ходом реализуемых в общинах проектов, финансируемых правительством. Первой его остановкой стала средняя школа имени М.Мехакяна населенного пункта Арагац, в которой учатся 348 учеников. В школе построены новый спортивный зал и новый актовый зал.Пашинян зафиксировал ряд недостатков и проблем – от капающих кранов до леек в душевых.
Так, он открутил лейку в душевой и протянул главе Минобразования Жанне Андреасян со словами: «Г-жа Андреасян, возьмите это и проверьте соответствие цены заявленной в техническом описании сумме».