Տիրան Խաչատրյանը բերման է ենթարկվել. Մանրամասներ
Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի նախկին տեղակալ Տիրան Խաչատրյանը բերման է ենթարկվել։ Panorama.am-ի տեղեկությունները ոչ հերքեցին, ոչ էլ հաստատեցին քննչական կոմիտեից։
«Նախաքննության շահերից ելնելով՝ ինֆորմացա չենք հրապարակում»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ՔԿ մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը։
Անդրադառնալով կարակոցների դեպքին, նա հաստատեց, որ Կոտայքի ռեստորաններից մեկում տեղի է ունեցել լրակոցի հետ կապված միջադեպ։ Վարույթ կա նախաձեռնված, կա տուժող։
«Քրեական վարույթը նախաձեռնվել է մի քանի հոդվածներով։ Այս պահին քննչական, վարույթային գործողություններ են իրականացվում դեպքի հանգամանքները պարզելու, միջադեպի մասնակիցների շրջանակը հստակեցնելու ուղղությամբ։ Նախաքննության շահերից ելնելով՝ այլ տեղեկություններ չենք հրապարակում»,-ասաց ՔԿ խոսնակը։

Lieutenant General Tiran Khachatryan, the former deputy chief of the Armenian military’s General Staff, has reportedly been arrested.
The Investigative Committee of Armenia has neither confirmed nor denied the report.
"We would refrain from disclosing any information given the ongoing investigation,” Investigative Committee spokesman Gor Abrahamyan told Panorama.am on Friday.
Referring to last night's shooting incident at a restaurant in Armenia’s Kotayk Province which reportedly involved Khachatryan, he said a criminal probe had been launched into it and a victim had been identified.
"Criminal proceedings have been initiated under several articles. Investigative and procedural measures are underway to establish the circumstances of the incident and to identify all those involved in it," Abrahamyan said, without elaborating further.