Տիրան Խաչատրյանը բերման է ենթարկվել. Մանրամասներ
Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի նախկին տեղակալ Տիրան Խաչատրյանը բերման է ենթարկվել։ Panorama.am-ի տեղեկությունները ոչ հերքեցին, ոչ էլ հաստատեցին քննչական կոմիտեից։
«Նախաքննության շահերից ելնելով՝ ինֆորմացա չենք հրապարակում»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ՔԿ մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը։
Անդրադառնալով կարակոցների դեպքին, նա հաստատեց, որ Կոտայքի ռեստորաններից մեկում տեղի է ունեցել լրակոցի հետ կապված միջադեպ։ Վարույթ կա նախաձեռնված, կա տուժող։
«Քրեական վարույթը նախաձեռնվել է մի քանի հոդվածներով։ Այս պահին քննչական, վարույթային գործողություններ են իրականացվում դեպքի հանգամանքները պարզելու, միջադեպի մասնակիցների շրջանակը հստակեցնելու ուղղությամբ։ Նախաքննության շահերից ելնելով՝ այլ տեղեկություններ չենք հրապարակում»,-ասաց ՔԿ խոսնակը։

Тиран Хачатрян подвергнут приводу
Бывший заместитель начальника ГШ ВС РА, генерал-лейтенант Тиран Хачатрян подвергнут приводу. Эти сведения Panorama.am в СК Армении не подтвердили, но и не опровергли.
«Исходя из интересов следствия, информацию не оглашаем», – сказал в беседе с корреспондентом Panorama.am пресс-секретарь Следственного комитета Армении Гор Абрамян.
Коснувшись инцидента со стрельбой, он подтвердил, что связанный со стрельбой инцидент имел место в одном из ресторанов Котайка.  Инициировано производство, есть потерпевший.
«Уголовное производство инициировано по нескольким статьям. В настоящее время проводятся следственные и процессуальные действия для выяснения обстоятельств происшествия и выявления круга участников инцидента. Исходя из интересов следствия, других подробностей не оглашаем», – сказал он.