Կանչի ընթացքում քաղաքացիների կողմից ծեծի ենթարկված շտապօգնության բժշկի մոտ ախտորոշվել է ուղեղի ցնցում, քթի սալջարդ
Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը մանրամասներ է ներակայացել քաղաքացիների կողմից «Շտապօգնություն» ՓԲԸ բժշկին ծեծելու դեպքից.
«Ծեծի է ենթարկվել Երևանի քաղաքապետարանի «Շտապօգնություն» ՓԲԸ բժիշկը
Մայրաքաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի 41-ամյա բնակիչ Ա.Ա.-ն տարեսկզբից մինչ օրս 30 կանչ է իրականացրել շտապօգնության 1-03 համարին։
Այսօր առավոտյան մեքենան եղել է կանչով նշված հասցեում: Պացիենտը բժշկից պահանջել է ներարկել «Տրամադոլ» դեղամիջոց, բժիշկը հորդորել է ապավինել իր որոշմանը՝ նշելով, որ այլ դեղամիջոցով նույնպես կարելի է ցավազրկել։
Այնուհետ հիվանդը սկսել է ագրեսիվ պահվածք դրսևորել, հնչեցնել վիրավորական արտահայտություններ՝ նշելով որ կամ պետք է իր ուզած դեղը ներարկեն, կամ հեռանան, որ այլ կանչով իրեն ներարկվի նախընտրած դեղամիջոցը։
Բժշկի հասցեին հնչել են հայհոյանքներ, որից հետո վերջինիս 3 անձինք ծեծի են ենթարկել։
Ավելի ուշ բուժօգնության դիմած բժշկի մոտ ախտորոշվել է ուղեղի ցնցում, քթի սալջարդ, դեմքի շրջանում քերծվածքներ»։

В Ереване трое избили врача «Скорой помощи», у него диагностированы сотрясение мозга, ушиб носа, ссадины на лице
16:48 13/01/2024
Пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян представил подробности инцидента с избиением врача ЗАО «Скорая помощь» гражданами в армянской столице.
«Избит врач ЗАО "Скорая помощь" мэрии Еревана.
41-летний житель ереванского административного района Ачапняк. А.А. вызвал "неотложку" – в 30-й раз с начала 2024 года – по номеру 1-03.
Сегодня утром машина "Скорой помощи" прибыла по указанному адресу. Пациент потребовал у врача сделать ему инъекцию препарата "Трамадол". В ответ медик попросил довериться его решению, сообщив, что есть и другое обезболивающее.
Затем пациент стал проявлять агрессивное поведение, озвучивать оскорбления, заявил, что либо ему введут указанное лекарство, либо эта бригада должна уехать, а вместо нее приехать другая, чтобы сделать нужный укол.
В адрес врача прозвучали ругательства, после чего три человека избили его», – отметил Костанян.
У обратившегося позднее за медпомощью врача диагностировали сотрясение мозга, ушиб носа, ссадины на лице.