Ամոթալի սուտ է. Կարեն Անդրեասյան
«Հերքում եմ: Ամոթալի սուտ է: Նույնիսկ դեղին մամուլին սազական չեն նման ստերը»,-այսպես է արձագանքել ԲԴԽ  նախագահ Կարեն Անդրեասյանը՝ արձագանքելով  մամուլի հրապարակմանը։
Ֆեյսբուքյան իր էջում նա նաև գրել է.
«Ես ընդհանրապես չեմ անդրադառնում իմ մասին հրապարակվող բազմաթիվ կեղծիքներին, բայց սա այլ դեպք է, քանի որ վերաբերում է բոլորիս համար շատ ցավոտ արցախցիների խնդիրներին:
Այս հոդվածում իմ մասով ճիշտն այն էր միայն, որ իսկապես ընդունել եմ իմ արցախցի գործընկերներին:
Շատ անկեղծ ներկայացրել եմ մեր հնարավորությունները: Թոշակների և սոցիալական այլ բարձրացված խնդիրների մասով ասել եմ, որ այլ պաշտոնյաներից է կախված հարցը: Խոստացել եմ խնդիրներն ու լուծումները փոխանցել այդ պաշտոնյաներին և այդպես էլ արել եմ: Մեր համակարգում աշխատանքի տեղավորման խնդիրներով սկսել ենք զբաղվել, սակայն ծագել են իրավական խնդիրներ, որոնց մասին գրված է հենց նույն այս ստերով լի հոդվածում:

«Опровергаю. Это позорная ложь. Такая ложь не подобает даже «желтой прессе»», – написал председатель Высшего судебного совета Карен Андреасян в ответ на публикацию газеты «Грапарак».
На своей странице в Facebook Карен Андреасян написал также:
«Я вообще не комментирую многочисленные публикуемые обо мне фейки, но это другой случай, поскольку речь идет об очень болезненных для всех нас проблемах арцахцев.
Единственное, что было верно обо мне в этой статье, это то, что я действительно принял своих арцахских коллег. Я искренне представил наши возможности. Что касается пенсий и других затронутых социальных вопросов, я сказал, что это зависит от других должностных лиц. Я пообещал передать им проблемы и пути их решения, и я это сделал. Мы начали заниматься вопросами трудоустройства в нашей системе, но возникли юридические проблемы, о которых написано в этой же полной лжи статье.