Վիկտոր Լուկաշենկոն Հայաստանում է
Պաշտոնական այցով Հայաստանում է գտնվում Բելառուսի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Վիկտոր Լուկաշենկոն:
«Բելառուսի իմ գործընկերոջ հետ շրջայց ենք կատարել Օլիմպավան մարզական համալիրում՝ ծանոթանալով հավաքների մասնակցող մարզիկների կեցության պայմաններին և մարզումներին:
Տարիների բարեկամությունն ամրապնդելով նաև սպորտում՝ ի նշան երախտիքի և օլիմպիական գաղափարների տարածման գործում ունեցած ավանդի, հանդիպման ավարտին Վիկտոր Լուկաշենկոն պարգևատրվեց ՀԱՕԿ բարձրագույն պարգևով»,-տեղեկացրել է ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը։

Президент Национального олимпийского комитета Беларуси Виктор Лукашенко находится в Армении
Президент Национального олимпийского комитета Беларуси Виктор Лукашенко находится с официальным визитом в Армении.
«Вместе с моим белорусским коллегой мы побывали в спорткомплексе «Олимпаван», ознакомились с условиями проживания и тренировок спортсменов, участвующих в сборах.
Укрепив многолетнюю дружбу и в спорте, в знак благодарности и вклада в распространение олимпийской идеологии Виктору Лукашенко в завершение встречи была вручена высшая награда НОК Армении»,- сообщил президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян.