Հունվարի 16-ին, ժամը 3.40-ին, ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգել շտապօգնության մեքենայի վարորդը և հայտնել, որ կանչով մեկնել են Վարդաշեն թաղամասի Գուրգեն Մահարու փողոցի շենքերից մեկը, որտեղ դանակով հարձակվել են իրենց վրա, ինքը փախել է:
Ոստիկանոթյունից հայտնում են՝ ահազանգով նշված հասցե են մեկնել ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 3-րդ գումարտակի 3-րդ վաշտի ծառայողները: Պարզվել է, որ հիվանդի երկու որդիները դանակի սպառնալիքով և հայհոյանքներով հարձակվել են շտապօգնության խմբի վրա:
Պարեկները սպանության սպառնալիքի կասկածանքով ձերբակալել և Էրեբունու բաժին են տեղափոխել 34-ամյա և 38-ամյա երիտասարդներին:

Полиция Армении сообщает о задержании двух мужчин по факту инцидента с нападением на бригаду «Скорой помощи» в Ереване.
Согласно сообщению, 16 января в 03:40 в центр оперативного управления Полиции МВД позвонил водитель машины «Скорой помощи» и сообщил, что они прибыли на вызов в одно из зданий, расположенных на улице Гургена Маари в столичном квартале Вардашен, где на них напали с ножом, а он сбежал.
Как отмечается, на место происшествия выехали сотрудники патрульной службы. Выяснилось, двое сыновей пациентки, угрожая ножом и озвучивая ругательства, напали на бригаду «Скорой помощи».
«По подозрению в угрозах убийством патрульные задержали и доставили в отдел полиции Эребуни двух мужчин 34 и 38 лет.
Составленные документы переданы в следственный отдел. Инициировано уголовное производство», – сообщает Полиция.