«Մուրացան» հիվանդանոցային համալիրի Թունաբանության և մանկական վերակենդանացման կլինիկայում շմոլ գազի հետևանքով հունվարի 16-ի լույս 17-ին հոսպիտալացվել է 3 երեխա և երկու մեծահասակ:
Հիվանդանոցից հայտնում են՝ նույն հասցեից հոսպիտալացվածներն են 2016 թվականին ծնված մեկ և 2020 թվականին ծնված երկու երեխա, ինչպես նաև երկու կին:
Համալսարանական մասնագետների կողմից որոշվել է երեխաների թունավորման մակարդակը: Թե՛ երեխաները, թե՛ մայրերը ստացել անհրաժեշտ բժշկական օգնություն:
Բուժման արդյունքում պացիենտների մոտ գրանցվել է դրական դինամիկա, և նրանք շուտով դուրս կգրվեն համալսարանական հիվանդանոցից:

В Ереване с отравлением госпитализировали детей
В клинику токсикологии и детской реанимации больничного комплекса «Мурацан» с отравлением угарным газом в ночь с 16 на 17 января были госпитализированы трое детей и двое взрослых.
Как сообщают из больницы, госпитализированные – один ребенок 2016 года рождения и двое детей 2020 года рождения, а также две женщины.
Специалистами была установлена степень отравления у детей. И детям, и их матерям была оказана необходимая медицинская помощь.
В результате лечения у пациентов наметилась положительная динамика, и в ближайшее время они будут выписаны из университетской больницы.