Խուլիգանություն Չարենցավանի հանդիսությունների սրահներից մեկի բակում. կան ձերբակալվածներ
Չարենցավան քաղաքի հանդիսությունների սրահներից մեկի բակում հունվարի 20-ին, ժամը 21.20-ի սահմաններումվիճաբանություն է եղել չարենցավանցի հինգ երիտասարդների միջև, որի ընթացքում փոխադարձ հարվածներ են հասցրել իրար, իսկ 23-ամյա երիտասարդը գազային ատրճանակից օդ է կրակել:
Ոստիկանության Չարենցավանի բաժնի ծառայողների բացատրական աշխատանքի արդյունքում 23-ամյա երիտասարդը ներկայացել է բաժին՝ ներկայացնելով գազային ատրճանակը: Նա և կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են Չարենցավանի քննչական բաժին:
Ոստիկանությունից հայտնում են՝ խուլիգանության փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որի շրջանակում ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել և ոստիկանության Չարենցավանի բաժին են տեղափոխվել միջադեպի մյուս չորս մասնակիցները:

Драка с участием 5 молодых людей произошла во дворе зала торжеств в армянском Чаренцаване
Драка с участием пяти молодых людей произошла во дворе одного из залов торжеств в городе Чаренцаван. Они нанесли удары друг другу, 23-летний молодой человек выстрелил в воздух из газового пистолета.
В результате проведенных сотрудниками отдела полиции Чаренцавана разъяснительных работ23-летний молодой человек явился в отдел и сдал газовый пистолет. Его и составленные документы передали следственному отделу Чаренцавана.
Как сообщают из Полиции, по факту хулиганства инициировано уголовное производство. По подозрению в совершении хулиганства задержаны и доставлены в полицейский отдел Чаренцавана остальные четверо участников.