Նարե Սոսեի հաղորդումից հետո գործընկերները նրա հետ կապ հաստատել չեն կարողացել
Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Զարուհի Փոստանջյանը որևէ տեղեկություն չունի խմբակցության անդամ, առևանգման մասին հաղորդում ներկայացրած Նարինե Հայրապետաննի գտնվելու, նրա հետ կապված միջադեպի մասին։
«Գիտեմ այն, ինչ դուք»,-ասաց Փոստանջյանը՝ ավելացնելով, որ նրա հետ չի կարողացել կապ հաստատել։
«Մայր Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանը Armlur-ի հետ զրույցում նշել է. «Նարեն միջադեպից հետո մեզ պատմեց, որ ոստիկանությունն առգրավել է հեռախոսը, նրա հետ այս պահին չենք կարողանում կապ հաստատել, բայց մեր տեղեկություններով՝ ինքը Հայաստանում չէ, չգիտենք՝ ուր է, հավանաբար, սպառնալիքների ներքո է լքել երկիրը, այլ տարբերակ այս պահին չեմ պատկերացնում»։
Թևանյանի տեղեկություններով, առևանգած տղամարդը 60-65 տարեկան է եղել, բայց ինքը դեմքով չի ճանաչել:
Խմբակցության ղեկավար Մանուկ Սուքիասյանը ավելի վաղ հայտնել էր՝ առևանգիչներն, ըստ Նարինե Հայրապետյանի, ներկայացրել էին վերջինիս հասարակական-քաղաքական գործունեության վերաբերյալ պահանջներ եւ զգուշացումներ։
«Իրավապահներից պահանջում ենք օր առաջ բացահայտել դեպքը»,-նշել էր Սուքիասյանը։
Քննչական կոմիտեից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ Ն. Հայրապետյանի առևանգման մասին հաղորդում են ստացել, ինչի առթիվ հունվարի 17-ին քրեական վարույթ է նախաձեռնվել՝ անձին մի խումբ անձանց կողմից առևանգելու հատկանիշներով (Քրեական օրենսգրքի 191 հոդվածի 2-րդ մասի 5 կետ):
«Իրականացվել են քննչական վարույթային գործողություններ՝ հաղորդման մեջ նշված տվյալները ստուգելու նպատակով։ Ոստիկանությանը տվել ենք համապատասխան հանձնարարություն՝ քննությանը հետաքրքրող որոշ տվյալներ պարզելու ուղղությամբ օպերատիվ-միջոցառումներ իրականացնելու և արդյունքները վարույթ իրականացնող մարմնին ներկայացնելու վերաբերյալ»,-ասաց ՔԿ խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը։
Այլ մանրամասներ ՔԿ-ից չնշեցին՝ հիմնավորելով, որ դրանք նախաքննական գաղտնիք են հանդիսանում, դրանց մասին տեղեկություններ հրապարակելու համար խիստ վաղաժամ է։

После представления Наре Сосе сообщения в Полицию о своем похищении коллегам связаться с ней не удается
Член Совета старейшин Еревана от фракции «Армения» Заруи Постанджян не владеет какой-либо информацией о местонахождении представившей сообщение о своем похищении Нарине Айрапетян (Наре Сосе, член Совета старейшин Еревана от той же фракции. – Ред.), а также о связанном с ней инциденте.
«Мне известно столько же, сколько и вам», – сказала Заруи Постанджян, добавив, что не смогла с ней связаться.
Лидер блока «Мать Армения» Андраник Теванян рассказал Armlur, что «Нарине Айрапетян после инцидента рассказала, что полиция изъяла у нее телефон. Сейчас связаться с ней не удается».
«По нашим сведениям, она покинула Армению. Где она, мы не знаем. По всей вероятности, она покинула страну из-за угроз. Другого варианта не представляю», – отметил Теванян.
По его сведениям, похитившему Айрапетян мужчине было лет 60-65, она его не узнала.
В свою очередь руководитель фракции «Мать Армения» Совета старейшин Еревана Манук Сукиасян ранее на своей странице в соцсети Facebook сообщил, что похитители предъявили Айрапетян определенные требования и предупредили относительно ее общественно- политической деятельности.
«Нарине Айрапетян сообщила о преступлении в полицию. Мы требуем от правоохранительных органов как можно скорее раскрыть инцидент», – указал М.Сукиасян.
Как сообщили Panorama.am в Следственном комитете Армении, поступило сообщение о похищении Н.Айрапетян, в связи с чем 17 января было инициировано уголовное производство по п.5 ч. 2 ст. 191 УК РА.
«Проведены следственные, процессуальные действия для проверки в рамках уголовного производства указанных в сообщении сведений. Полиции дано соответствующее поручение в рамках оперативно-розыскных мероприятий установить ряд интересующих следствие обстоятельств и передаче их органу, осуществляющему производство», – отметил пресс-секретарь Следственного комитета Армении Гор Абрамян.