Դատախազությունը մանրամասներ է հայտնել Սոչիում հայ հումորիստի սպանության վերաբերյալ
Կրասնոդարի դատախազության վերասհկողության ներքո է գտնվում Սոչում ՈւՀԱ-ի հայ մասնակցի սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը։ «Ռիա Նովոստի»-ին դատախազությունից հայտնել են, որ Մախաչկալայի «Լահմաջու» և Սոիի «Իմ թիմը» ակումբների անդամների միջև հունվարի 18-ի գիշերը «Ժեմչուժինա» հյուրանոցի մոտ ծեծկռտուք է տեղի ունեցել։
Մախաչկալայից եկած թիմի մասնակիցներից մեկը մի քանի հարված է հասցրել մրցակցին, նա ընկել է հենապատից՝ ստանալով գլխի բաց վնասվածք, գանգի ոսկորների կոտրվածք, ինչպես նաև գլխուղեղի կոնտուզիա։ Տուժածը ստացած վնասվածքներից հիվանդանոցում մահացել է։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՌԴ ՔՕ 111-րդ հոդվածի 4-րդ մասով (դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելը):
«Քննության ընթացքն ու արդյունքները դրված են Սոչիի դատախազության վերահսկողության ներքո»,-նշել են դատախազությունից։
Հիշեցնենք, որ Սոչիում Ուրախների և հնարամիտների ակումբի (КВН) փառատոնի ժամանակ ծեծկռտուքի հետևանքով մահացել է 31-ամյա հումորիստ Ամիրան Գևորգյանը։ Նա կռվի է բռնվել դաղստանցի 32-ամյա Արթուր Ռասուլովի հետ։ Վերջինը հետախուզման մեջ է։

Прокуратура проконтролирует расследование гибели юмориста Амирана Геворкяна во время фестиваля КВН в Сочи
Прокуратура Краснодарского края проконтролирует расследование по факту гибели участника КВН в Сочи, сообщили РИА Новости в надзорном ведомстве.
Как рассказал агентству источник в правоохранительных органах, потасовка между участником махачкалинской команды КВН "Лахмаджу" и членом сочинской "Моей команды" произошла на курорте в ночь на 18 января около гостиницы "Жемчужина". Участник "Лахмаджу", предположительно, нанес несколько ударов оппоненту, тот упал с опорной стены, получив открытую черепно-мозговую травму, перелом костей свода и оснований черепа, а также ушиб головного мозга. От полученных травм потерпевший скончался в больнице. По факту произошедшего возбудили уголовное дело по ч. 4 ст. 111 УК РФ (умышленное причинение тяжкого вреда здоровью).
"Ход и результаты расследования поставлены на контроль в прокуратуре Хостинского района города Сочи", - сказали в краевом надзорном ведомстве.
О том, что 31-летний юморист Амиран Геворкян погиб в драке во время фестиваля КВН в Сочи, сообщил сегодня ранее телеграм-канал Shot.