Փաշինյանը շնորհավորել է Հնդկաստանի վարչապետին
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ Հանրապետության օրվա առթիվ:
«Ջերմագին շնորհավորանքներ եմ հղում Ձեզ և Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին Հնդկաստանի Հանրապետության օրվա կապակցությամբ:
Անկախության համար պայքար մղած ազգերի ու պետությունների համար Հանրապետության օրը նշանակալից առիթ է՝ վերստին հաստատելու Սահմա-նադրու¬թյամբ ամրագրված արդարության, ինքնիշխանության, հավասարության ու եղբայրու¬թյան սկզբունքների նկատմամբ ժողովրդի և պետության նվիրվածությունը:
Հնդկաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունը ոչ միայն մարմնա-վորում է հնդկական պատմական ու քաղաքական մշակույթը, այլև ազգի քաղաքական ու փիլիսոփայական մտքի դրույթները գերագույն օրենքում ներդաշնակ համադրելու լավագույն օրինակ է:
Պատահական չէ, որ հայ-հնդկական դարավոր բարեկամության առանցքում Սահմանադրության ու սահմանադրականության գաղափարները ևս մեծ դեր են ունեցել՝ հաշվի առնելով հայ ժողովրդի առաջին Սահմանադրության նախագծումը Հնդկաստանում: Այսօր արդեն հպարտությամբ կարող ենք արձանագրել, որ մեր՝ պատմականորեն ձևավորված բարեկամական կապերն ու ժողովուրդների ընդհանուր անցյալը երկկողմ ու բազմակողմ հարաբերություններում նոր ձեռքբերումների գործնական փուլ են թևակոխում:
Կրկին շնորհավորելով Հանրապետության օրվա առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ և Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին խաղաղություն և բարօրություն»:

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message India's Prime Minister Narendra Modi on the occasion of the Republic Day marked on January 26. Below is his full message shared by the prime minister's office.
"I send warm congratulations to you and the friendly people of India on the occasion of the Republic Day of India.
Republic Day is a significant occasion for the nations and states that have fought for independence to reaffirm the commitment of the people and the state to the principles of justice, sovereignty, equality and fraternity established by the Constitution.
The Constitution of the Republic of India not only embodies the historical and political culture of India, but is also the best example of harmoniously combining the provisions of the nation's political and philosophical thought in the supreme law.
It is no coincidence that the ideas of the Constitution and constitutionalism played a major role in the core of the centuries-old Armenian-Indian friendship, taking into account the drafting of the first Constitution of the Armenian people in India. Today we can already proudly record that our friendly ties formed throughout centuries and the common past of our peoples are entering the practical stage of new achievements in bilateral and multilateral relations.
Congratulating you again on the occasion of the Republic Day, I wish you and the friendly people of India peace and prosperity."