Մայրաքաղաքի Ա և Բ գոտիների ավտոկայանատեղիները այսօրվա և վաղվա ընթացքում կգործեն անվճար
Երևանի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցնող Տիգրան Ավինյանը քաղաքացիներին հորդորում է ավտոտրանսպորտային միջոցներով երթևեկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և բացառապես ձմեռային անվադողերով:
«Տեղումները շարունակվել են ամբողջ օրվա ընթացքում, ուստի խնդրում ենք ցուցաբերել զգուշավորություն՝ հաշվի առնելով փողոցներում առկա երթևեկության բարձր ռիսկայնությունը:
Ուզում եմ նաև տեղեկացնել, որ գիշերվանից ձյան տեղումների վերսկսմանը զուգահեռ մայրաքաղաքի վարչական շրջաններում մեկնարկել են ձնամաքրման աշխատանքները և շարունակվում են տեղացող ձյան պայմաններում:
Քանի որ հնարավոր են մեքենաների կուտակումներ փողոցներում, մայրաքաղաքի Ա և Բ գոտիների ավտոկայանատեղիները այսօրվա և վաղվա ընթացքում կգործեն անվճար, քանզի կարող է առաջանալ չնախատեսված կայանումների անհրաժեշտություն»,-գրել է նա ֆեյսբուքյան իր էջում։

Парковки в зонах A и B в Ереване будут бесплатными сегодня и завтра
Занимающий должность мэра Еревана Тигран Авинян призывает граждан с учетом снегопада и сложных погодных условий пользоваться автотранспортом только в случае крайней необходимости, ездить исключительно на машинах, оснащенных зимними шинами.
«Осадки в Ереване продолжались практически весь день, поэтому прошу проявлять бдительность – с учетом высокого риска, связанного с движением транспорта на улицах.
Хочу сообщить также, что с ночи, параллельно возобновлению снегопада, в административных районах Еревана стартовали и продолжаются работы по уборке снега.
«Поскольку на улицах столицы возможны скопления машин, парковки в зонах A и B в Ереване будут бесплатными сегодня и завтра, ибо может возникнуть необходимость в незапланированных остановках», – написал Тигран Авинян в соцсети.