Միջերկրական ծովից հերթական ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հունվարի 27-ի ցերեկը հանրապետության ամբողջ տարածքում սպասվում է ձյուն, Շիրակում, Արագածոտնում, Կոտայքում և Վայոց ձորում՝ ինտենսիվ։
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից հայտնում են, որ հանրապետության առանձին վայրերում կդիտվի քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վ, լեռնային առանձին շրջաններում սպասվում է բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
Հունվարի 28-ի լուսադեմից հանրապետությունում կդիտվի տեղումների դադար։ Օդի ջերմաստիճանը 28-ի գիշերը կնվազի 5-6 աստիճանով։
Երևանում հունվարի 27-ի ցերեկը, 28-ի գիշերը սպասվում է ձյուն: Հունվարի 29-31-ին հնարավոր է թույլ ձյուն։ Փետրվարի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Հանրապետության տարածքում հունվարի 27-ի ցերեկը հանրապետության ամբողջ տարածքում, հունվարի 28-ի գիշերը, 29-31-ին առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն, լեռնային առանձին շրջաններում՝ բուք։
Հունվարի 28-ի ցերեկը, փետրվարի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հյուսիս-արևմտյան 2-5մ/վ, հունվարի 27-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-18մ/վ արագությամբ:

Осадки на территории Армении прекратятся на рассвете 28 января, похолодает
В связи с проникновением очередного циклона со Средиземного моря сегодня на всей территории Армении ожидается снег, в Шираке, Арагацотне, Котайке и Вайоц Дзоре – интенсивный.
Как сообщают из Центра гидрометеорологии и мониторинга, в отдельных местах в Армении будет наблюдаться усиление ветра, с порывами до 15-18 м/с, в горных районах – метели и низкая горизонтальная видимость.
Осадки в республике прекратятся на рассвете 28 января. Температура воздуха в ночь на 28 января опустится на 5-6 градусов.
В Ереване днем 27 января, ночью 28 января ожидается снег. 29-31 января возможен слабый снег. 1 февраля ожидается погода без осадков.
Днем 27 января на всей территории Армении, ночью 28 января, 29-31 января в отдельных областях республики прогнозируется снег, в отдельных горных районах – метель.
А днем 28 января, 1 февраля ожидается погода без осадков. Ветер – северо-западный, 2-5 м/с, 27 января в отдельных районах Армении порывы ветра достигнут силы в 14-18 м/с.