Սահմանին իրավիճակը կարող ենք գնահատել իբրև հարաբերական կայուն. Սուրեն Պապիկյան
«Սահմանին իրավիճակը այս պահին կարող ենք գնահատել իբրև հարաբերական կայուն»,- Հանրային հեռուստաընկերության եթերում հայտարարեց պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։
Նախարարը վստահեցրեց, թե զորքերի կուտակումներ չկան։
«Այս պահին զորքերի կուտակումներ չկան։ Վերջին մի քանի ամիսների իրավիճակը կարելի է բնորոշել հենց նույն կերպ, ինչը կայունության և հանդարտության նշաններ է իրենից ներկայացնում»,- ասաց Պապիկյանը։
Նա հայտնեց, որ 2023 թվականը եղել բարդ տարի ԶՈւ-ժերի համար, եղել են խնդիրներ, բազում հիմնահարցեր, միևնույն ժամանակ այն եղել ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների տարի։
Պապիկյանը հայտնեց, որ բարեփոխումները տեղի են ունենում ընդդիմադիրենրի մասնակցությամբ՝ Ազգային ժողովում օրենսդրական փոփոխություններ ընդունելու միջոցով։

The situation along the Armenia-Azerbaijan border is characterized by relative stability, Defense Minister Suren Papikyan said on Friday.
“At this point, the border situation can be characterized as relatively stable,” he told the Public TV Company in an interview.
"There are no buildups of troops on the border. Thus, the situation in recent months can be characterized as stable and calm," the minister said.
Papikyan stated that 2023 was a difficult year for the Armenian armed forces that faced many problems. At the same time, he claimed that institutional reforms were carried out in the army.