Արցախից բռնի տեղահանվածների շրջանում Երևան քաղաքում նախորդ շաբաթ ծնվել է 29 երեխա. Դավիթ Կարապետյան
«Նախորդ շաբաթ Երևանում ծնված երեխաների քանակը 1902 է ՝ 962 տղա և 840 աղջիկ, բնակչության աճը կազմում է 1 %»,- Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցեց  Առողջապահության վարչության պետի պաշտոնակատար Դավիթ Կարապետյանը։
Նա հյատնեց, որ նախորդ շաբաթ արձանագրվել է ընտանիքում 8-րդ երախայի ծննդյան 3 դեպք, 7-րդ-ի և 6-րդ -ի՝ երկուական դեպքեր։
«Արցախից բռնի տեղահանվածների շրջանում Երևան քաղաքում նախորդ շաբաթ ծնվել է 29 երեխա՝ 14 տղա և 15 աղջիկ»,- հայտնեց Դավիթ Կարապետյանը ։
Վարչության պետի պաշտոնակատարը տեղեկացրեց, որ նախորդ շաբաթ Արցախից տեղահանված երկու բժիշկ աշխատանքի է անցել Երևանի բուժհաստատություններում։

A total of 1902 babies, including 962 boys and 840 girls, were born in Yerevan last week, Davit Karapetyan, the acting head of the Yerevan Municipality Health Department, revealed on Monday.
Speaking at a meeting of the municipal council, he said three families welcomed their eight child, while the seventh and sixth children were born in four families.
In total, 29 children, including 14 boys and 15 girls, were born into the forcibly displaced families from Artsakh in Yerevan in the past week, Karapetyan noted.
Separately, the official said that two Artsakh doctors started new jobs at Yerevan’s medical facilities last week.